• 1
  • 2
  • 3
sobota, 21 marzec 2020 17:38

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19 w Podlaskiem

Napisane przez RED
Źródło: Pixabay Źródło: Pixabay

Wojewoda podlaski i podlaski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny informują o dwóch nowych potwierdzonych przypadkach wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie.

 

 To dwaj mężczyźni w średnim wieku. Pierwszy z powiatu łomżyńskiego, zgodnie z decyzją lekarza - przebywa w kwarantannie domowej. Drugi z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji, jest hospitalizowany.

Prosimy o uszanowanie prywatności obu mężczyzn.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania epidemiologiczne.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

 

Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot