• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 24 marzec 2020 15:46

Kiedy wyraźne zahamowanie zakażeń w Polsce? Najnowsze prognozy

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Najnowszy model prognostyczny pokazuje, kiedy w naszym kraju możemy spodziewać się wyraźnego zahamowania zakażeń koronawirusem.

Według spółki ExMetrix, która zajmuje się prognozowaniem gospodarczym i społecznym, czas trwania epidemii w Polsce może być dłuższy niż w Chinach. U nas czas od pierwszego odnotowanego przypadku do osiągnięcia maksimum wyniesie prawdopodobnie około 48 dni (w Chinach było to około 40 dni). W okresie od 28 marca do 8 kwietnia (między 25 a 35 dniem epidemii) ma nastąpić najszybszy przyrost osób zakażonych (około 400 na dobę), aby do 20 kwietnia osiągnąć liczbę około 9 tysięcy. Po 8 kwietnia liczba zachorowań prawdopodobnie będzie rosnąć wolniej, zaś około 15 – 20 kwietnia w Polsce ma nastąpić bardzo wyraźne zahamowanie liczby zakażeń.

Model przebiegu epidemii wirusa powstał w oparciu o dane dotyczące dotychczasowego przebiegu pandemii w innych krajach, czynników meteorologicznych, stanu opieki zdrowotnej w danym kraju, a także kondycji zdrowotnej społeczeństwa. Wzięto pod uwagę czynniki ryzyka takie jak choroby onkologiczne, kardiologiczne, cukrzyca i otyłość, jak również wiek społeczeństwa. Analizę prowadzono obserwując także rodzaj restrykcji stosowanych przez władze oraz przestrzeganie ich przez obywateli. Wszystko to powstało w założeniu, że statystyki podawane przez inne kraje nie były zatajane ani zmieniane.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marta sobota, 28 marzec 2020 21:01 napisane przez Marta

    Wiadomo - wzrost zachorowań wyraźnie zahamuje tuż przed wyborami, a jakies dwa, trzy tygodnie po wyborach nastąpi masowa śmiertelność z powodu chorób współistniejacych (broń boże wirusa)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Weterynarz
DrewSot
KA-MIX