• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 24 marzec 2020 13:42

Premier ogłosił kolejne restrykcje

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych ograniczeń dla Polaków.

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje, dlatego musimy wdrożyć kolejne obostrzenia” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

„Zalecenia ekspertów są takie, żeby wdrożyć kolejne restrykcje” – poinformował premier. „Nie można spocząć na laurach. Spodziewamy się wzrostu zachorowań, dlatego wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się”.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że „jeśli nie ograniczymy liczby kontaktów, nie ograniczymy też liczby chorych”.

Nowe zasady wprowadzone zostaną dnia 25 marca 2020 r. i będą obowiązywać do 11 kwietnia 2020 r.

- Ograniczenie liczby pasażerów w transporcie zbiorowym (maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc siedzących)
- Ograniczenie zgromadzeń publicznych do 2 osób (zakaz ten będzie obowiązywał z wyłączeniem rodzin)
- Utrzymane zostają dotychczasowe ograniczenia funkcjonowania galerii handlowych oraz działania branży gastronomicznej i rozrywkowej

Zakaz wychodzenia z domu obowiązuje poza potrzebnymi sytuacjami, takimi jak wyjście do sklepu, apteki, lekarza czy wyprowadzenia psa na spacer.

Ograniczenia w komunikacji publicznej oraz sposobie zajmowania w niej miejsc będzie polegał na tym, że w jednym autobusie czy tramwaju może być zajęte co drugie miejsce. Te środki transportu mają być pozostawione dla tych, którzy muszą się w ten sposób przemieszać.

We mszach, nabożeństwach pogrzebowych itp. może uczestniczyć do pięciu osób nie licząc posługujących.

Przestrzegania obostrzeń będzie monitorować policja. Za złamanie zakazu zgromadzeń będzie groził mandat do 5 tys. zł.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
Weterynarz
DrewSot