• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 26 marzec 2020 15:28

Augustowskie warsztaty samochodowe – jak sobie radzą w czasach epidemi?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Z powodu epidemii koronawirusa cierpi wiele branż. Firmy tracą klientów, a zatem i dochody. Czy właściciele warsztatów samochodowych również odczuwają skutki obecnej sytuacji? O tym rozmawialiśmy z augustowskimi przedsiębiorcami.

Sytuacja w Polsce i na świecie nie napawa optymizmem. Wiele firm już musi podejmować drastyczne kroki, aby ratować swoją działalność. W niektórych przypadkach poziom strat jest na tyle wysoki, że właściciele są zmuszeni obniżać pensje pracownikom lub nawet ich zwalniać. Czy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ucierpiały również warsztaty samochodowe? O tym, czy właściciele musieli podjąć już jakieś kroki w tej kwestii oraz czy funkcjonowanie ich działalności jest w jakiś sposób zagrożone rozmawialiśmy z miejscowymi przedsiębiorcami.

„Straty są zauważalne, ponieważ zmniejszyła się znacznie ilość klientów. Zakład jest jednak otwarty w niezmienionych godzinach” – poinformował nas właścicieli jednego z augustowskich warsztatów. „Pracowników nie zwalniam, ewentualnie udzielę urlopu”.

Od właściciela innego warsztatu usłyszeliśmy podobne odpowiedzi w tej kwestii.

„Redukcji wśród pracowników nie planuję, bo trudno o dobrych fachowców. Ci, których teraz zatrudniam, są właśnie tacy”.

W kolejnym warsztacie dowiedzieliśmy się, że zmiany, jakie zostały wprowadzone w związku z epidemią, dotyczą jedynie czasowej przerwy w zatrudnianiu uczniów. Pracownicy nie są zagrożeni.

„Ceny usług w naszym zakładzie nie zostały podwyższone” – powiedział nasz rozmówca.

Wszyscy właściciele warsztatów samochodowych jednogłośnie stwierdzili, że nie ma problemu z dostępnością części. Jeden zauważył, że części importowane trochę podrożały, jednak wciąż nie ma problemu z ich dostawą.

Podsumowując, pomimo zmniejszonej liczby klientów funkcjonowanie augustowskich warsztatów się nie zmienia i kontynuują swoją pracę w czasie rozwoju epidemii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot