• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 marzec 2020 17:00

Komunikat i apel

Napisane przez RED

Informujemy, iż na terenie powiatu augustowskiego stwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest to młody mężczyzna, który wrócił z zagranicy. Wobec chorego oraz osób z jego najbliższego otoczenia zastosowano wszelkie konieczne procedury epidemiologiczne.

Z uwagi na nieustępujące zagrożenie, zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu augustowskiego o pełną rozwagę oraz stosowanie się do zaleceń władz państwowych i służb sanitarnych.

W szczególności uprzejmie prosimy o:

- ograniczenie do niezbędnego minimum wyjść z domu,
- unikanie skupisk ludzi,
- zachowanie dystansu od rozmówcy minimum 1 – 1,5 metra,
- zachowanie zasad higieny, w szczególności zwracamy uwagę na konieczność częstego, dokładnego mycia rąk mydłem przez 30 sekund.

Uczulamy młodzież i ich rodziców lub opiekunów, by przymusowy czas wolny od zajęć szkolnych spędzali w swoich domach. Przypominamy, że nie jest to czas ferii, a kształcenie jest realizowane na odległość, według zasad określonych przez dyrektorów szkół.

Bądźmy odpowiedzialni za siebie oraz za innych, jednocześnie zachowajmy przy tym rozsądek i spokój.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

2 komentarzy

  • Link do komentarza Joana środa, 01 kwiecień 2020 17:51 napisane przez Joana

    Powinny być większe i ostrzejsze kary. Policja gdyby mogła użyć pałki byłoby inaczej bo do niektórych osób inaczej przemówić nie można

  • Link do komentarza Gość wtorek, 31 marzec 2020 22:34 napisane przez Gość

    Pierdu pierdu zakaz zakazem a za garażami na Westerplatte życie towarzyskie toczy się pełną parą w dniu wczorajszym ognisko ze smieci, browarek i chamskie zachowanie tuż pod nosem garaży w których swoje autka trzymają policjanci - oczywiście nikt z tym nic nie zrobi bo patologia czuje się bezkarnie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

PSM-Rekrutacja
KA-MIX
DrewSot