• 1
  • 2
  • 3
środa, 01 kwiecień 2020 13:17

Kobiety, nie jesteście same! Ruszyła akcja #położnedlaciebie

Napisała
Instagram Położne dla Ciebie Instagram Położne dla Ciebie

Studentka UMB na kierunku położnictwo, która jest rodowitą augustowianką, poinformowała nas o nowo powstałej akcji #położnedlaciebie. Jest ona skierowana do wszystkich kobiet mających problemy w kwestiach dotyczących m.in. ciąży, połogu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem czy ginekologii.

„Pochodzę z Augustowa j jestem studentką  UMB na kierunku położnictwo. Wraz z 40 studentkami położnictwa i położnymi z całej Polski, ruszyliśmy z akcją #położnedlaciebie, która ma na celu edukację i zdalne rozwiązywanie problemów pacjentek w wieku rozrodczym. Problemy dotyczą ciąży, połogu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem, ginekologii oraz opieki przedkoncepcyjnej. Chcemy zapewnić kobiety, że mimo ograniczeń, jakie powstały w obecnej sytuacji, nie są pozostawione same sobie i mogą liczyć na naszą radę i wsparcie. Codziennie na naszym Instagramie i Facebooku pojawiać się będą posty tematyczne, a my ciągle jesteśmy dostępne w wiadomościach prywatnych” – poinformowała nas studentka.

Położne dla Ciebie działają na Instagramie oraz Facebooku. Piszą, że ich „celem jest edukowanie oraz przedstawianie postępowania w poszczególnych sytuacjach, kiedy stacjonarna opieka jest tak bardzo ograniczona” oraz że chcą „ułatwić kobietom przejście przez najpiękniejsze i najtrudniejsze okresy w ich życiu oraz zapewnić, że mimo nałożonych ograniczeń nie pozostają same i zawsze mogą liczyć na profesjonalną pomoc”. Zapewniają również: „Pamiętajcie – nie jesteście same!”

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot