• 1
 • 2
 • 3
czwartek, 02 kwiecień 2020 11:26

Lekarz radzi jak przygotować się na uderzenie COVID-19. „Mamy jeszcze około 7 – 10 dni ciszy przed burzą”

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Doktor nauk medycznych z Tychów umieścił na swoim facebookowym profilu wpis, w którym pisze co robić, aby jak najlepiej przygotować swój organizm do walki z COVID-19. „Czeka nas bardzo trudny czas. Za około 7 – 10 dni najprawdopodobniej zobaczymy gwałtowny przyrost zachorowań i zgonów” – pisze lekarz.

Dr n. med. Maciej Jędrzejko urodził się w Sosnowcu, jednak obecnie mieszka w Tychach. Jest specjalistą ginekologii i położnictwa, pracował także jako lekarz rodzinny oraz pediatra. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis, który z jednej strony może wywołać niepokój. Jednak jest on bardzo cenny, ponieważ zawiera wiele konkretnych rad dotyczących tego, jak skutecznie możemy przygotować się na zachorowanie na COVID-19.

„Ci co mieszkają w domkach mają łatwiej, ale blokersi MUSZĄ założyć, że Covid czeka na Was na klatkach schodowych, a szczególnie w windach. Każde wyjście z bloku przy braku odpowiedniego zabezpieczenia i odruchów nie dotykania niczego dłońmi i palcami - jest realnym zagrożeniem” – apeluje lekarz.

„Jeśli musicie wyjść lub nie wytrzymujecie już w domu, to ZAPLANUJCIE WYJŚCIE, ale ZAPLANUJCIE całą drogę krok po kroku, JAK SAPER NA POLU MINOWYM” – radzi dr Jędrzejko.

Pisze również, że nie można liczyć na cud, że może choroba nas nie dosięgnie, ale rzetelnie przygotować swój organizm na uderzenie COVID-19. Jego rady to m.in. wysypianie się, prawidłowe nawadnianie organizmu, uzupełnienie witamin czy rezygnacja z alkoholu oraz papierosów. Udziela także wskazówek jak samodzielnie przygotować dmuchawkę służącą do ćwiczeń oddechowych w razie wystąpienia zapalenia płuc. Pisze również jak i kiedy zacząć radzić sobie z gorączką oraz w jakie leki się zaopatrzyć.

„Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija. Zadbajcie o siebie i swoich najbliższych. Nie wpadajcie w panikę. Bądźcie przygotowani. Powodzenia kochani i trzymajcie się mocno, bo będzie bujało. Mamy jeszcze około 7 – 10 dni ciszy przed burzą. Przygotujcie Wasze żaglowce i Wasze załogi na ten sztorm. Nie wiemy jak potężny będzie ten sztorm, bo płyniemy we mgle informacyjnej - może z wielkiej chmury będzie mały deszcz, ale bardziej prawdopodobne, że oberwiemy wszyscy i to mocno” – kończy swój wpis dr Maciej Jędrzejko.

1 komentarz

 • Link do komentarza fotofx sobota, 04 kwiecień 2020 18:48 napisane przez fotofx

  Wczoraj otrzymałem wiadomość na WhatsApp od polskiego lekarza pracującego kilkanaście lat w Niemczech - fragment poniżej.

  Po przeczytaniu zaliczyłem kolejną nie przespaną noc, ale chyba było warto! Czytajcie od A-Z….

  Cytuje:

  „Witam Panie Mateuszu. Jeden z moich znajomych udostępnił na tablicy Pana post o nadużyciach związanych z liczbą zgonów we Włoszech.

  Konkretnie w prowadzeniu statystyk.

  Tak do Pana trafiłem.

  Od 16 lat pracuję jako pulmonolog w Niemczech.

  Z jasnych przesłanek moje dane muszą pozostać nieznane, a z jeszcze jaśniejszych nie mogę dziś sam o tym mówić głośno!

  Chce Panu podpowiedzieć, wskazać punkt na którym powinien

  Pan się skupić. Jeśli chce Pan danych, to proszę sprawdzić tzw. klasyfikację zgonów ICD-10 od WHO, a konkretnie pozycję dla zgonów z powodu zapalenia płuc!

  Tam znajdzie Pan odpowiedź na pytania…..

  Większość zgonów z powodu zapalenia płuc wrzucało się do tej pory we wszystkich krajach pod kod J18.1 - pneumonia, unspecified organism, czyli śmierć z powodu zapalenia płuc, ale bez tzw. wyjściowej przyczyny zgonu!

  Bo niby co mieliśmy wpisywać?

  Zanieczyszczenie powietrza, które za te zgony odpowiada w 80%, czy może palenie papierosów?

  Nie ma czegoś takiego!

  Jedyne pod co czasem się wpisuje to grypę.

  O ile wystąpiła jako poprzedzająca!

  Teraz „nowo wynaleziony wirus” stał się brakującym ogniwem dla tej klasyfikacji!

  Można go dodać dosłownie pod każdy zgon z powodu zapalenia płuc, oczywiście po przetestowaniu, ale to nie jest żaden problemem.

  Wirusy z rodziny coronaviridea można znaleźć u 80% populacji, szczególnie w tym okresie roku i od lat odpowiadały one za przeziębienia, a niektóre z nich za cykliczne (średnio co kilka lat) epidemie zakażeń dróg oddechowych!

  Tylko do tej pory nikt nie robił testów bo ich nie było.

  Wracając do sprawy - mamy dziś do zagospodarowania z tytułu kodu J18.1 w Europie około 150 000 zgonów rocznie.

  Poszczególne kraje w przybliżeniu:

  UK - około 30 tyś z tytułu pneumonia
  Niemcy - około 18 tyś z tytułu pneunomia
  Włochy - około 10 tyś z tytułu pneunomia
  Hiszpania - około 9 tyś z tytułu pneunomia
  itd….

  Jeden kraj wykorzysta to bardziej inny mniej. W ubiegłym roku w Europie pod kodem J18.1 znalazło się około 150 tyś zgonów!

  Dziś bez najmniejszego problemu mogą one trafić pod kod - U07.1 czyli SARS-CoV-2, lub wirus będzie widniał jako WYJŚCIOWA PRZYCZYNA ZGONU, a tym samym śmierć będzie w jego statystykach!

  Zresztą takie są wyraźne zalecenia samego WHO z przed kilku tygodni.

  Przesyłam zrzut gdzie czytamy: „Choroby zakaźne jako przyczyny wyjściowe są nadrzędne….” - czyli nawet gdybyśmy my lekarze uważali że przyczyna zgonu była inna, to w momencie pozytywnego testu ma być nią wirus! Dziś mamy pisać, a nie myśleć.

  Jak to udowodnić?

  Dopóki publicznie nie udostępnią nam statystyk całej śmiertelności za miesiące 1-6 roku 2020 i nie porównamy, że te zgony w większości przeskoczyły po prostu z kategorii, do kategorii a nie powstały jako nowe to będzie ciężko!

  Myślę, że kiedy te liczby już będą dostępne, to nagle cała epidemia minie.

  Dodam, że śmiertelność z powodu zapalenie płuc wzrasta od lat bardzo szybko, szczególnie u osób starszych!

  Dane na pewno będą w 2020 wyższe niż w 2019 - nawet o 15%.

  Powód znany - stale pogarszające się powietrze, starzejące się społeczeństwa, co raz gorszy stan służby zdrowia, itd.

  Jak dziś znaleźć punkt zaczepienia?

  Gdyby dysponował Pan europejską mapą śmiertelności z powodu pneumonia, to zauważyłby Pan zależność!

  Każdy zauważy…. Tereny o największych ilościach zgonów z powodu zapalenia płuc w ubiegłych latach pokryją się z dzisiejszymi ogniskami zgonów z powodu wirusa!

  Domyślam się, że z taką mapą może być ciężko, ale zachodzi też olbrzymia korelacja z zanieczyszczeniem powietrza, bo to ono jest najczęstszą przyczyną zgonów na zapalenie płuc w ubiegłych latach i w tych miejscach one występują najliczniej.”

  Koniec cytatu.

  Nie odnalazłem map zachorowań na zapalenie płuc, ale zgodnie z sugestią znalazłem mapy z różnych państw wskazujące mi miejsca, które w skali roku mają największy poziom zanieczyszczenia powietrza wywołany głównie pyłem PM10, lub jak w przypadku Hiszpanii równie śmiertelnym ozonem troposferycznym zwanym inaczej smogiem fotochemicznym.

  Znalezione mapy porównałem z mapami ognisk o najwyższej śmiertelności z powodu wirusa w tych trzech najbardziej interesujących mnie krajach!

  No i voila…….

  Minimalne różnice spowodowane nie równym prowadzeniem testów na wirusa, ale w większości mapy wyglądają jak kopie.

  Co robic... nie wiem ?

  Wypadało by chyba wysłać to do Morawieckiego z prośbą o zakończenie tego cyrku póki jeszcze czas!

  Czytajcie, udostępniajcie, róbcie zrzuty bo post będzie ginął jak poprzednie! Załączniki jako zdjęcia...

  W załącznikach:

  Mapy ognisk śmierci wirusa vs. Mapy miejsc z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w krajach Niemcy, Włochy, Hiszpania.

  Wytyczne WHO w kwestii opisów kart zgonu z wirusem.

  Wycinek z Wikipedii gdzie czytamy, że wirusek jest z nami od dawna.

  Artykuł odnośnie ilości śmierci z powodu zapalenia płuc w UE. Co prawda rok 2014, ale liczby są zapewne już dużo większe - na pewno nie mniejsze.

  No i screen z encyklopedii ICD-10 - czyli międzynarodowej tabeli kodów wedle której określamy zgony.

  Pojawiły mi się w głowie kolejne niejasności, na przykład po co im to….

  Zapytałem więc, a opinia niemieckiego kolegi wiele mi wyjaśnia.

  Cytuje:

  „Jednoznacznej odpowiedzi nie ma!

  Ale jedno jest pewne w 100% - olbrzymia jak nie zdecydowana większość krajów by do tego nie przystąpiła gdyby nie ludzka panika, tym samym olbrzymia presja obywateli na władzę!

  Ta druga musiała zareagować!

  Strach przed utratą stołków, ewentualną odpowiedzialnością gdyby jednak coś było na rzeczy, itd…

  Zobaczcie ile krajów nie chciało reagować, lub do dziś nie zareagowała drastycznie. Inne zrobiły to dopiero po naciskach obywateli, a być może nie tylko obywateli.

  Ludzie oglądając media, czytając internet nakręcali się jak obłąkani!

  Zaczęła się panika i naciski: „Umrzemy przez was, bierzcie przykład z innych krajów, kwarantanna, zamknijcie wszystko….”.

  No i nie było wyjścia! Tego nie dało się już później zatrzymać. Większość podjęła decyzje jak inni!

  Wystarczyło jedno ognisko zapalne a media zrobiły całą resztę.

  Nawet jeśli później okazało się, że to wszystko wydmucha, to nikt tego nie przyzna…

  Przecież król byłby nagi!

  Za to pojawiły się pomysły ugrania każdy na swoje.

  Za pomocą strachu:

  - wygranie takich czy innych wyborów, które w roku 2020 odbyć się mają w 70 krajach świata, w tym w Polsce, Francja, USA, itp….. Przełożenie zadeklarowało jedynie kilka państw!

  - pod pretekstem dźwignięcia z kryzysu po epidemii uzyskanie olbrzymich środków dla padającej od dawna gospodarki jak choćby Włochy czy Hiszpania. Z jakiegoś powodu UE dwa dni temu powiedziała wprost: „popukajcie się po głowie, że otrzymacie takie pieniądze jakich żądacie!” „pożegnamy się wobec tego” - krzyczy Włoski premier! No i gra się zaczęła... zero współczucia a taka tragedia ? ? No jak to?

  - pojawiły się i spontaniczne plusy jak choćby obywatele przeznaczający w strachu o własne życie prywatne olbrzymie środki na służbę zdrowia - włosi przekazali ponad 40 mln euro na szpitale itd… oczywiście z własnych oszczędności.

  - Polscy przedsiębiorcy hojną ręką dziś miliony złotych przesyłają na służbę zdrowia… mam nadzieję że tam trafiają!

  - Inni zrobią małe odciążenie systemu emerytalnego - pod pretekstem paraliżu służby zdrowia, który w większość spowodowany jest pozamykaniem lekarzy, pielęgniarek czasem całych szpitali na kwarantannach! Z tego powodu zapewne umrze około 30% więcej staruszków niż co roku.

  - fortuny zarobione na testach zarówno dla firm farmaceutycznych, jak i dla samych państw, bo to one dopuszczają je do sprzedaży po „analizie” czyt. sprawdzeniu konta bankowego.

  - Itd…..

  - A wielu po prostu na tym traci… „

  Koniec cytatu.

  Trudno uwierzyć prawda?

  Nie tylko Wam!

  Ale dziś cała układanka do siebie spasowała.

  Dla mnie temat zamknięty!

  Wszystko musi po prostu minąć, bo nie mamy wpływu na to, jak i na wiele innych przekrętów wokół!

  Przyznać trzeba, że takiego jeszcze nie było!

  Żaden nie miał takich skutków jakie będzie miał ten! Konsekwencje odczuje każdy z nas... ?

  Zapytacie dlaczego pod postem wyłączone są komentarze dla osób spoza grupy znajomych.

  Poświęciłem na tą sprawę ostatnie dwa tygodnie.

  Noce i dnie, godziny rozmów telefonicznych, tłumaczeń, itd... straciłem wieloletnich znajomych, ale zyskałem innych.

  Wszystkim w tym miejscu wielkie dziki za pomoc!

  Dotarliśmy my do USA, Japonii, Włoch, Niemiec i wielu innych krajów z których przychodziły i przychodzą do mnie wiadomości z informacjami, danymi i statystyki!

  Ludzie dziś nie dają już sobą manipulować.... nie tak jak dawniej!

  Oczywiście w większości ? A tych którzy chcą aby nimi manipulowano nie zmienimy....

  Nie mam dziś siły kopać się z nimi, bo niektórym żadne dane nie zmienią myślenia.

  Będą ubliżać, wyklinać, straszyć.... szkoda mi na to sił!

  Dla mnie przyszedł czas by zająć się najbliższymi.

  Pozdrawiam Wszystkich i miłego dnia…"

  https://www.odkrywamyzakryte.com/pandemia-koronawirusa-wyp…/

  https://www.odkrywamyzakryte.com/koronawirusowa-pandemia-t…/

  https://www.odkrywamyzakryte.com/zagrozenia-sieci-5g-przyk…/

  https://www.odkrywamyzakryte.com/chiny-5g-i-koronawirus/

  źródło: https://www.facebook.com/mateusz.tatkowski?

  /Odkrywamyzakryte.com/

  źródło/mateusz. tatkowski. com /

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot