• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 02 kwiecień 2020 19:30

#PodlaskieKupuje Lokalnie. Polecamy augustowską jagodziankę

Napisała
Wrota Podlasia Wrota Podlasia

W ramach akcji wspierającej podlaskich przedsiębiorców zachęcamy do zakupu m.in. produktów wytworzonych przez lokalne firmy. Tym razem polecamy spróbować jagodziankę z Augustowa.

Polikarp Augustyniak, właściciel dwóch punktów sprzedaży jagodowego przysmaku w centrum Augustowa, pierwszą własną cukiernię założył w 1973 r. Swoim ciastem oczarował całe miasto, ponieważ przed powstaniem firmy nikt nie znał smaku jagodzianki. Jeśli chcemy, aby  powstał produkt o wyjątkowym smaku potrzebujemy sprawdzonej mąki, tłuszczy i przede wszystkim najsłodszych, najzdrowszych jagód, których właścicielowi dostarczają augustowskie lasy.

Augustowską jagodziankę spośród innych tego rodzaju ciast wyróżnia większy niż w jakichkolwiek innych bułkach z owocami stosunek nadzienia jagodowego do ilości ciasta.

Oprócz jagodzianek na blachach złocą się bułki z jabłkiem, rożki francuskie i koperty z owocami, rogaliki ze słodką polewą i dodatkiem owoców oraz pączki. Wszystkie produkty cieszą się olbrzymim zainteresowaniem klientów i nie przestają cieszyć ich podniebienia.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury: Augustowska jagodzianka

Pracownia Cukiernicza Polikarp Augustyniak
Ul. Nowomiejska 1, Rynek Zygmunta Augusta 13
16-300 Augustów

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot