• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 kwiecień 2020 11:15

Jechał o 51 km/h za szybko - stracił prawo jazdy

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Policjanci z augustowskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy 41-latkowi. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Miejsce kontroli drogowej wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, wczoraj po 17, sprawdzali prędkość z jaką poruszają się pojazdy na ulicy Rajgrodzkiej w Augustowie. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 41-latka, kierowcę mercedesa. Przekroczył on prędkość o 51 km/h większą, niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Miejsce, w którym policjanci zatrzymali kierowcę naruszającego przepisy ruchu drogowego, wcześniej wielokrotnie było wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 41-latek  stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza Hulk wtorek, 07 kwiecień 2020 14:00 napisane przez Hulk

    Najlepiej postawić wszędzie znaki do 30km/h. wtedy jeszcze więcej pieniedzy będzie. Nawet , poza miastem można postawić takie znaki. .......a gdzie tam - 15km/h!!!! To byłoby odpowiednie! I rowerzystów wtedy też łapać...i nawet pieszych....

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot