• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 kwiecień 2020 16:00

Minister zdrowia zapowiada obowiązek noszenia maseczek

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

W niektórych krajach już jakiś czas temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Wszystko wskazuje na to, że w Polsce również doczekamy się takiego nakazu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że noszenie maseczek ochronnych może być koniecznością w walce z koronawirusem, ponieważ weszliśmy w nowy etap zakażeń. Coraz więcej ludzi w Polsce jest bowiem zakażonych bezobjawowo, dlatego prawdopodobieństwo spotkania takiej osoby na ulicy czy w sklepie jest coraz większe. Jeszcze jakiś czas temu minister był przeciwny noszeniu maseczek ochronnych przez wszystkich, jednak w obecnej sytuacji powoli zmienia zdanie. Takie rozwiązanie wprowadzono już np. w Czechach.

Od kiedy przed każdym wyjściem z domu będziemy musieli zakładać maseczki? Tego jeszcze nie wiadomo. Nie wiadomo również, czy nasz kraj będzie dysponował odpowiednią ilością tego deficytowego w tej chwili produktu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot