• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 kwiecień 2020 17:33

Jest nadzieja w walce z koronawirusem

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Jeden z polskich szpitali, jako pierwszy w naszym kraju, testuje nową metodę leczenia koronawirusa. Dziś kierownik kliniki zdradził jak przebiega stosowana u pacjentów terapia.

Klinika Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie jako pierwsza w Polsce została wytypowana przez jeden z europejskich ośrodków do wprowadzenia nowego leku przeciwwirusowego. Ta innowacyjna metoda leczenia jest przeprowadzana eksperymentalnie na trzech pacjentach. Są oni leczeni znanymi już lekami, ale stosowanymi wcześniej do leczenia innych chorób. Terapia jest oczywiście podejmowana za zgodą pacjentów oraz komisji bioetycznej.

Dziś kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie, prof. Krzysztof Tomasiewicz zdradził, że nowo wprowadzona terapia, w połączeniu z innymi, stosowanymi już wcześniej, daje duże nadzieje. Poinformował również, że trzech pacjentów, którzy zostali poddani kuracji czuje się dobrze i nie wykazuje żadnych objawów związanych z niewydolnością układu oddechowego.

Lubelski szpital został również wytypowany do przebadania nowego leku przeciwwirusowego. Lek ten był już wcześniej stosowany przy zakażeniach wirusami Ebola i SARS. Lekarze twierdzą, że jest to bardzo obiecujący specyfik.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot