• 1
  • 2
  • 3
środa, 08 kwiecień 2020 17:32

Oślepiał laserem pilota śmigłowca wojskowego. Trwają poszukiwania

Napisane przez RED

Dnia 6 kwietnia (poniedziałek) Wojsko Polskie odbywało loty szkoleniowe. Podczas jednego z ćwiczeń ktoś oślepił pilota śmigłowca, w związku z czym mogło dojść do tragedii. Policja poszukuje sprawcy.

6 kwietnia na Sejneńszczyźnie trwały loty szkoleniowe Wojska Polskiego. Około godziny 20:00 na jednym z osiedli w Sejnach ktoś, używając lasera, oślepił pilota prowadzącego maszynę. Za taki bezmyślny, ale za to bardzo niebezpieczny w ewentualnych skutkach wybryk grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy nie udało się jeszcze odnaleźć. Policja cały czas prowadzi poszukiwania. Apeluje również, aby ci, którzy są w stanie udzielić jakichś informacji w tej sprawie, a tym samym pomóc w ustaleniu sprawcy, kontaktowali się z komendą w Sejnach.

Tego typu wybryki, polegające na oślepianiu pilotów samolotów promieniowaniem pochodzącym z niedużych, ogólnodostępnych laserów, mają miejsce nawet kilkanaście razy w roku. Dotyczą oślepiania nie tylko pilotów wojskowych, ale również pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tego typu działania są śmiertelnie niebezpieczne.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot