• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 09 kwiecień 2020 13:56

Augustowska baza kajakarzy w finałowej piątce plebiscytu architektonicznego tygodnika „Polityka”

Napisane przez UM

Od środy, 8 kwietnia można głosować na bazę kajakarzy, która zakwalifikowała się do finałowej piątki prestiżowego plebiscytu tygodnika „Polityka” na najlepszą realizację architektoniczną ubiegłego roku. Na augustowską bazę kajakarzy głosować można do niedzieli, 19 kwietnia.

 

Nagrody za najlepsze realizacje architektoniczne tygodnika „Polityka” są przyznawane od 2011 roku za estetykę, projekty najbardziej pożyteczne, oryginalne, a zarazem przyjemne do oglądania. W każdej edycji szerokie grono ekspertów (architektów, historyków sztuki oraz dziennikarzy) wskazuje zrealizowane w danym roku budynki, ich zdaniem zasługujące na nagrodę. Następnie wyłaniana jest finałowa piątka, a z niej jury wybierany Laureata Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki”.

Augustowski Ośrodek Sportów Wodnych znalazł się w finałowej piątce, która została wybrana spośród 79 zgłoszonych w tej edycji obiektów. Finalistów wybierało ponad 50 uznanych architektów oraz instytucji i gazet piszących o architekturze.

Nagroda Architektoniczna „Polityki” to także laur publiczności. Spośród pięciu finałowych realizacji architektonicznych internauci wybierają swój ulubiony projekt. W plebiscycie internetowym można głosować do niedzieli, 19 kwietnia na stronie:
https://www.polityka.pl/TygodnikPolityka/architektura/konkursarchitektoniczny Głosować w konkursie można tylko raz, na jeden obiekt.

Wyniki Nagrody Architektonicznej oraz plebiscytu internautów zostaną ogłoszone w czerwcu na łamach tygodnika i na polityka.pl/architektura.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich finalistów oraz składu nominujących w IX edycji Nagrody Architektonicznej i skład jury, które wybierze Laureata Grand Prix Nagrody Architektonicznej „Polityki” za rok 2019 dostępne na:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1951632,1,skromne-i-pozyteczne-finalowa-piatka-nagrody-architektonicznej-polityki.read

Zapraszamy do głosowania na augustowską baza kajakarzy!

 

UM w Augustowie

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot