Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 kwiecień 2020 16:51

Rząd planuje stopniowo znosić obostrzenia. Znamy szczegóły

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Rząd opracował już wstępny plan stopniowego otwierania gospodarki w Polsce. Zmiany w obostrzeniach będą polegały na ich częściowym lub całkowitym znoszeniu. Kiedy do tego dojdzie i na czym będą polegały te zmiany? Znamy szczegóły.

Na czym będzie polegał rządowy plan otwierania gospodarki? Jeden z reporterów rmf24.pl uzyskał nieoficjalne informacje dotyczące tego tematu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że znoszenie obostrzeń nastąpi najwcześniej 20 kwietnia. Na początek zmiany zajdą w kwestiach dotyczących handlu. Ma zwiększyć się limit wejścia do sklepów, a dostęp do galerii handlowych ma zostać rozszerzony. Dzięki nowym zasadom liczba klientów w sklepie nie będzie zależała od liczby kas, ale od powierzchni danego sklepu. W przypadku galerii handlowych mają zostać otwarte sklepy odzieżowe, jednak wstęp do nich ma być limitowany, a każdy wchodzący tam klient będzie musiał mieć na sobie maseczkę i rękawiczki. Kolejną zmianą ma być otwarcie zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych. W takim miejscu będzie mogła znajdować się również ograniczona liczba klientów.

Wszelkim wyżej opisanym zmianom będzie przyświecała jedna zasada – placówka, w której uda się zapewnić 2 metry odległości między klientami, zostanie otwarta. Czy plan stopniowego zdejmowania ograniczeń wejdzie w życie od 20 kwietnia, będzie zależało od tego, jak będzie postępował rozwój pandemii koronawirusa w Polsce. Dlatego tak ważnym jest w tej chwili, aby stosować się do zaleceń i ograniczeń wprowadzonych przez rząd oraz zrezygnować z wyjazdu na Wielkanoc do rodziny.