• 1
  • 2
piątek, 10 kwiecień 2020 21:24

Nowoczesna myjnia samochodowa w Augustowie już czynna

Napisane przez RED

W Augustowie powstała myjnia samochodowa nowej generacji. Jest prawie 10 metrów dłuższa od najdłuższej myjni w Polsce, która istniała do tej pory. Jest ekologiczna, nie rysuje lakieru, a wręcz potrafi go naprawić . Każdy właściciel auta, który ceni sobie estetykę pojazdu, jakość mycia oraz swój czas, może od teraz skorzystać z usług najnowocześniejszej myjni w Augustowie.

 

Myjnia nowej generacji – na czym polega jej innowacyjność?

Nowo powstała augustowska myjnia samochodowa to myjnia tunelowa. Jest wyposażona w zespół robotów myjących i suszących. Istotnym jest w tym przypadku długość myjni (45 m) oraz długość taśmy ciągnącej (34,7 m). Ma to wpływ na lepsze działanie środków myjących, które zdecydowanie skuteczniej usuwają zanieczyszczenia z auta. Myjnia jest prawie 10 metrów dłuższa od najdłuższej istniejącej do tej pory myjni w Polsce i z tego względu posiada również większą liczbę robotów.

Wiele myjni starszej generacji, wyposażonych w szczotki myjące, pozostawia na lakierze auta nieestetyczne mikrorysy. Zaletą nowoczesnej myjni jest to, że nie rysuje ona lakieru, ponieważ zastosowano w niej robota ciśnieniowego, który, zanim zacznie się mycie, usuwa wszystkie grube zanieczyszczenia takie jak piasek, pył itp. Karoserii samochodu dotykają tylko delikatne gąbki i materiał posiadający własności filcu, dzięki czemu nie ma możliwości zarysowania lakieru. Co więcej - myjnia potrafi naprawić lakier samochodu! Jest to możliwe dzięki funkcji nakładania i wmasowywania w lakier „politury”, która wypełnia mikrorysy, usuwając je.

Szybka i ekologiczna

Nowoczesna myjnia samochodowa to najbardziej ekologiczny sposób mycia pojazdów, ponieważ wyposażona jest we własną oczyszczalnię ścieków, dzięki czemu podczas swojej pracy oszczędza 70 procent wody. Dodatkowym atutem jest to, że chemia stosowana do mycia jest biodegradowalna. Niezaprzeczalną zaletą myjni jest również jej szybka praca – jest w stanie umyć ponad tysiąc samochodów dziennie. Każde kolejne auto może wjeżdżać co minutę, więc nie będzie potrzeby czekania w długich kolejkach. Myjnia najnowszej generacji wyposażona jest w robota suszącego, który wypuszcza samochód gotowy do jazdy nawet w okresie zimy. Cały proces trwa około 5 minut.

W najbliższych dniach zostanie również uruchomiona czterostanowiskowa bezdotykowa myjnia ręczna oraz 5 stanowisk do odkurzania samochodów.

 Augustów ul. Wojska Polskiego 69A ( stacja paliw Inees)

 

Tekst sponsorowany

Gruby Benek