• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 14 kwiecień 2020 17:30

Oślepiał załogę helikoptera - został zatrzymany

Napisane przez RED

32- letni mieszkaniec Sejn odpowie za oślepienie i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa załodze helikoptera. Dzięki intensywnej pracy śledczych ustalono tożsamość mężczyzny i urządzenie z którego pochodziło światło. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Do niebezpiecznego incydentu doszło w miniony poniedziałek w godzinach wieczornych. Dyżurny sejneńskiej Policji otrzymał informację, że załoga helikoptera wojskowego została oślepiona światłem lasera. Z informacji uzyskanych od pilota wynikało, że strumień światła pochodził z dachu jednego z bloków przy ul. Konarskiego. Policjanci  koordynowani przez załogę śmigłowca opatrolowali wskazany rejon, nie odnajdując tego dnia sprawcy. Dopiero intensywna praca śledczych, pozwoliła ustalić i zatrzymać mężczynę. W miejscu zamieszkania posiadał on również laser. 32- letni mieszkaniec Sejn usłyszał już zarzut stworzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa statku powietrznego i zdrowia załogi na pokładzie w związku z oślepieniem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot