• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 14 kwiecień 2020 16:00

Na strefę płatnego parkowania w Augustowie trzeba będzie poczekać

Napisała

Urząd Miasta w Augustowie nie wyłonił firmy, która miałaby zajmować się obsługą strefy płatnego parkowania w mieście. W związku z tym temat płatnych parkingów, przynajmniej na razie, został odłożony.

W tym roku augustowianie nie mogą spodziewać się wprowadzenia strefy płatnego parkowania w mieście. Nie udało się bowiem wyłonić firmy, która miałaby zajmować się jej prowadzeniem. Władze miasta zapewniają, że stało się tak tylko dlatego, iż przedsiębiorstwa, w obecnej sytuacji związanej z epidemią, boją się o swoje dochody.

Mieszkańcy Augustowa chcieli przywrócenia strefy płatnego parkowania, ponieważ przyczyniłaby się ona do wyeliminowania korków w centrum oraz rozluźniła miejsca na parkingach. Opłaty za postój miały być wprowadzone od lipca 2020 roku. Tak się jednak nie stanie. Kolejne rozmowy na ten temat mają powrócić, a uruchomienia strefy płatnego parkowania augustowianie mogą się spodziewać najwcześniej w maju 2021 roku. Jeśli znów nie uda się wyłonić operatora, który miałby obsługiwać tę strefę, będzie nią mogła zarządzać spółka miejska.

Płatne parkingi mają obejmować 17 augustowskich ulic: Rynek Zygmunta Augusta, ul. Żabią, ul. Kilińskiego (od 3 Maja do Młyńskiej), ul. Mariana Jonkajtysa, ul. Księdza Skorupki (na odcinku Wojska Polskiego - Kościelna), ul. Kościelną, ul. Księdza Ściegiennego, ul. 3 Maja (od Mostowej do Księdza Ściegiennego), ul. Mostową (od 3 Maja do Nowomiejskiej), ul. Młyńską (od Wierzbnej do Kilińskiego), ul. Nowomiejską (na odcinku Mostowa - Wierzbna), ul. Wierzbną (odcinek Młyńskiej do Nowomiejskiej), ul. Kopernika, ul. Kościuszki (Rynek Zygmunta Augusta do Szkolnej), ul. Łazienną (od Wierzbnej do Szkolnej), ul. Szkolną (odcinek Łazienna - Zygmuntowska) oraz część ul. Wojska Polskiego (odcinek od Jonkajtysa do Księdza Skorupki).

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot