• 1
  • 2
wtorek, 14 kwiecień 2020 21:29

W Augustowie powstanie izolatorium

Napisała

W jednym z augustowskich obiektów ma powstać izolatorium dla chorych na COVID-19 lub dla tych, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem.

Augustowski hotel Krechowiak ma być przeznaczony na izolatorium. Będą tam trafiały osoby, u których choroba przebiega łagodnie oraz ci, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem i którzy oczekują na wynik testu.

Na Podlasiu do tej pory powstały dwa izolatoria. Jeden znajduje się przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, zaś drugi przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Oprócz tego, które powstanie w augustowskim hotelu Krechowiak, ma powstać jeszcze jedno – w Bielsku Podlaskim w Hotelu Cztery Pory Roku. Wszelkie koszty związane z przebywaniem osób w izolatoriach pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

1 komentarz

  • Link do komentarza Jacek wtorek, 14 kwiecień 2020 23:11 napisane przez Jacek

    Czy ja dobrze rozmiem, że z kilku powiatów będą ściągane osoby do Augustowa zarazone oraz z podejrzeniem choroby? Dziękujemy Pani Radna, widzę że zarobek najważniejszy!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot