• 1
  • 2
środa, 15 kwiecień 2020 11:01

„TWÓJ PARASOL” aplikacja mobilna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Napisane przez MK

Urząd Miejski w Augustowie informuje o możliwości skorzystania z nowej aplikacji mobilnej wspierającej ofiary przemocy. „Twój parasol” to bezpłatna aplikacja mobilna, która ma pomagać ofiarom przemocy domowej. Dzięki niej osoby narażone na sytuacje przemocowe mogą szybko otrzymać niezbędną pomoc, wsparcie i informacje.

 

Aplikacja po uruchomieniu do złudzenia przypomina program do sprawdzania pogody, co zapewnia użytkownikom dyskrecję. Oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji. Po dwukrotnym kliknięciu w obrazek można przejść do ukrytej części aplikacji, która umożliwia dokumentowanie incydentów i przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych. Aplikacja daje również możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego w nagłych przypadkach. Program umożliwia także dostęp do materiałów edukacyjnych (regulacje prawne, procedury, wskazówki), a także bazy placówek, które oferują pomoc i wsparcie osobom dotkniętym przemocą.

Aplikacja „Twój parasol” można pobrać na Google Play i Apple Store lub za pomocą kodów QR. Dostępna jest też na stronie internetowej www.twojparasol.com.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek