• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 16 kwiecień 2020 09:37

Pędzili bimber – zostali zatrzymani

Napisane przez RED
Fot. KPP Sokółka Fot. KPP Sokółka

Sokólscy policjanci zatrzymali dwójkę mężczyzn w trakcie rozpoczętej nielegalnej produkcji alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz około 600 litrów zacieru. Podejrzani 30-latek i 36-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

 

W sobotę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w kompleksie leśnym na terenie nadleśnictwa Supraśl (w rejonie miejscowości Wierzchlesie) odnaleźli bimbrownię. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w trakcie rozpoczętej produkcji nielegalnego alkoholu. Zabezpieczyli na miejscu aparaturę służącą do produkcji alkoholu i około 600 litrów zacieru. Zatrzymani dopuścili sie również kradzieży, wycinając drzewa w pobliżu leśnej bimbrowni, które następnie używali jako opał przy produkcji alkoholu. 30-latek i jego o 6 lat starszy kompan usłyszeli już zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Ustawa o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych przewiduje sankcje karne. Za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów (art. 12a) grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Źródło: www.sokolka.policja.gov.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza ef czwartek, 16 kwiecień 2020 13:41 napisane przez ef

    Może produkowali płyn do dezynfekcji. ;-)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot