• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 16 kwiecień 2020 15:00

Jak augustowscy strażacy działają w związku z epidemią koronawirusa

Napisała
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

W ramach działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 augustowscy strażacy rozstawili przed Szpitalem, Odziałem Zakaźnym w Augustowie namiot pneumatyczny, który służy do przeprowadzania przez personel szpitala wstępnej oceny pacjentów.

Od dnia 09.04.2020 r. strażacy z Augustowa prowadzą kontrole sanitarne na przejściu granicznym w Ogrodnikach. Codziennie odpowiednio zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej funkcjonariusze prowadzą pomiary temperatury ciała wskazanych osób wjeżdżających do kraju.

Ponadto Komenda Powiatowa PSP w Augustowie realizuje szereg zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem rozprzestrzeniania się pandemii w tym m.in.:

  • ograniczenie do niezbędnego minimum wizyty petentów w obiektach PSP,
  • naprzemienny system pracy zdalnej dla części funkcjonariuszy i pracowników cywilnych,
  • procedury zmian służby oraz codziennej pracy w KP PSP w Augustowie, ograniczające do niezbędnego minimum kontakt funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

W ramach powyższych działań przekazuje się również na bieżąco jednostkom ochotniczych straży pożarnych materiały edukacyjne do prowadzenia szkoleń w ramach samokształcenia kierowanego z zasad postępowania na wypadek dysponowania przez Państwową Straż Pożarną do działań ratowniczych i pomocniczych przy zagrożeniu koronawirusem.

Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot