• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 16 kwiecień 2020 18:02

Rząd przywróci wszystkie niedziele handlowe?

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

Eksperci prognozują, że epidemia koronawirusa przyniesie kryzys gospodarczy. Niektórzy politycy opozycji uważają, że przywrócenie wszystkich niedziel handlowych mogłoby poprawić ten stan. Czy dojdzie do tego, że będziemy mogli robić zakupy w każdy dzień tygodnia?

Przy okazji prac nad tzw. drugą tarczą antykryzysową, opozycja złożyła propozycję przywrócenia wszystkich niedziel handlowych. Głosowanie odbyło się w Sejmie w nocy ze środy na czwartek 8/9 kwietnia 2020 roku. Sejm nie zgodził się jednak na przyjęcie tego projektu.

Alfred Bujara twierdzi, że taki zabieg nie jest potrzebny i nie pomoże w poprawie stanu polskiej gospodarki. Zdaniem polityka największym problemem, w obliczu którego stoi nasz kraj, jest bezrobocie i brak środków do życia. W następstwie kryzysu ludzie mogą tracić pracę, a więc nie będą zarabiać. W konsekwencji tego nie będą mieli pieniędzy, aby wydawać je w sklepie. Dlatego właśnie, zdaniem Alfreda Bujary, przywrócenie handlu we wszystkie niedziele nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Ustawa o ograniczeniu handlu w wyznaczone niedziele została uruchomiona w marcu 2018 roku. Z początku niedziel niehandlowych było mniej. W tej chwili mamy tylko 7 niedziel handlowych w roku.

Gruby Benek