• 1
 • 2
 • 3
piątek, 17 kwiecień 2020 13:23

Reakcja na augustowskie izolatorium. Dokąd zmierzamy?

Napisała

Wirus sparaliżował gospodarkę, część działalności rzucił na kolana, wciąż grozi paraliżem służbie zdrowia, zabiera się za samorządy i administrację. To jedna rzecz. Druga, na którą nie wszyscy zwracają uwagę, to jego wpływ na stan naszych umysłów.

Jeśli na naszych oczach dochodzi do sytuacji porzucenia przez personel medyczny bezbronnych pensjonariuszy domu opieki, jeśli strach powstrzymuje świadków zasłabnięcia kierowcy przed udzieleniem pomocy, tytułowe pytanie – „dokąd zmierzamy?” – nasuwa się samo.

Za augustowskie izolatorium ma posłużyć budynek hotelu Krechowiak, o czym informowaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym tego tematu. Do izolatorium miałyby trafiać osoby, u których choroba przebiega w sposób łagodny oraz ci, u których podejrzewa się zakażenie koronawirusem i którzy oczekują na wynik testu. Reakcja mieszkańców zaskoczyła.

„Nie można pozwolić na to żeby z całego województwa zwozili do Augustowa chorych. Czym oni chcą ich wyleczyć w Krechowiaku? Spacerami na świeżym powietrzu chyba” – pisze jeden z naszych czytelników.

„Jak w mieście o statusie uzdrowiska zebrać ludzi zarażonych Covidem? To jest chore. Zaraz cały Augustów będzie zarażony. To powinno być gdzieś na odludziu, a nie na takim małym terenie, prawie że pod oknami sąsiednich domów i kościoła, gdzie pełno ludzi się przewija. Jestem w szoku” – wtóruje kolejny mieszkaniec miasta.

Co więc zrobił wirus z naszą słynną „wschodniacką” empatią wobec osób dotkniętych lub zagrożonych chorobą? Co zrobił z naszą godnością? Na dodatek w sytuacji, kiedy być może nie będzie nawet potrzeby wykorzystania hotelu w celach izolacyjnych.

W reakcji na materiał zatytułowany „Po takich jak ja nawet karetka nie przyjedzie. Po co?” pojawił się na naszych łamach zgoła inny komentarz : „Jak trzeba będzie ja zawiozę własnym samochodem każdego, kto będzie potrzebował dojechać do szpitala i w du..e będę miał czy zarażę się czy nie”.

Może jednak nie wszystko stracone...

6 komentarzy

 • Link do komentarza Olxyz niedziela, 19 kwiecień 2020 13:25 napisane przez Olxyz

  Trzeba się także zastanowić, że taka sytuacja jest w wielu polskich miastach i nie można tych ludzi traktować jak trędowatych!!! Trudno, jak chciało się latać po całym świecie to ponosi się konsekwencje! Ta zaraza jest przywieziona w szczeg. z LOTU DO DOMU czy z innych środków komunikacji. Najlepiej na samym początku należało szczelnie zamknąć granice i tyle! Jednak ludzi należy ratować a nie martwić się tylko o aspekt turystyczny Augustowa. I tak czy to w Augustowie (Podlasie) czy to w Polańczyku n/Soliną (Podkarpacie) już nic nie będzie takie samo jak przed pandemią! Musimy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości! Cała machina gospodarcza nagle zatrzymała się a szczury w swym wyścigu dodając jeszcze mocniejszego gazu do dechy niespodziewanie wylądowały na bandzie i potłukły sobie tyłki. Tak skończył bądź tylko przerwał się ich wyścig i teraz przyszedł czas na refleksje ich bytu i niebytu w świecie pełnym blasku ale także i cieni, do których muszą przywyknąć, aby za bardzo nie wychylać swych nadętych łbów, ot co!

 • Link do komentarza Dingo niedziela, 19 kwiecień 2020 11:29 napisane przez Dingo

  Do Hans 50 zapomnialłeś chyba pisowski wyborco że ten pisowski rząd jak i każdy poprzedni pod pod swoim władaniem dużą ilość ośrodków wypoczynkowych jak i innych obiektów wielkopowierzchniowych i jakoś nie słychać by w tych "swoich" włościach w okresie pandemi zorganizował placówki celem leczenia chorych czy lub miejsca kwarantanny dla podejrzanych zarażeniem wirusem

 • Link do komentarza Piotr niedziela, 19 kwiecień 2020 10:01 napisane przez Piotr

  W Krynicy przeciwko tworzeniu izolatoriow jest również Burmistrz
  https://wiadomosci.wp.pl/izolatoria-w-domach-zdrojowych-protest-w-krynicy-zdroju-6501288639411841a

 • Link do komentarza Marcus sobota, 18 kwiecień 2020 21:53 napisane przez Marcus

  Pokażmy, że nie jesteśmy tak zacofani jak opisują Podlasie w memach. Niech się wstydzą inni.

 • Link do komentarza hans50 sobota, 18 kwiecień 2020 19:47 napisane przez hans50

  A nie dawno tak żaliła się u Przekopa w Przeglądzie Powiatowym , że chyba zbankrutuje , pracowników z ciężkim sercem musi zawalniać,a tu patrz pisowskie państwo wyciągnęło pomocną dłoń do działaczki KODu ,i totalnej opozycji ,widać pisowski rząd zlitował się na zagubioną owieczką ,a p Przekop chociaż na jakiś czas straci stałą komentatorkię

 • Link do komentarza llll sobota, 18 kwiecień 2020 08:13 napisane przez llll

  Po pierwsze to nie jest HOTEL, po drugie ta Pani ,zrobi wszystko aby zarobić,Najważniejsze ,byle jak aby o mnie mówili. Nieważne, że miasto jest uzdrowiskiem, że ucierpią wszyscy w Augustowie. Ludzie po prostu do nas nie przyjadą.Trzeba się mocno zastanowić nad konsekwencjami takiej decyzji.
  To jest zły pomysł.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot