• 1
  • 2
  • 3
piątek, 17 kwiecień 2020 15:00

Opracowano lek na koronawirusa

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Na skuteczny lek zwalczający koronawirusa wszyscy czekają z wielką niecierpliwością. Pozwoliłby on opanować pandemię oraz uwolnił cały świat od wprowadzonych zakazów, nakazów, konieczności izolacji oraz od wszechobecnie panującego strachu. Pojawiło się światełko w tunelu – przekazano informację o opracowaniu skutecznego w prawie 100 procentach leku na koronawirusa.

Dnia 15 kwietnia 2020 roku brazylijski Minister Nauki, Technologii, Innowacji i Komunikacji Marcos Pontes poinformował, że naukowcom z tego kraju udało się opracować preparat, który w 94 procentach jest skuteczny w zwalczaniu choroby COVID-19. Lek powstał w Sao Paolo. Nie ujawniono jeszcze nazwy preparatu.

Jak podał Marcos Pontes, lek w czasie badań in vitro wykazał 94 procent skuteczności, jest tani, dobrze tolerowany, nie powoduje występowania wielu skutków ubocznych i dostępny jest również w postaciach pediatrycznych.

Testy preparatu, które będą trwały 4 tygodnie, mają rozpocząć się w maju tego roku. Przeprowadzane będą w siedmiu brazylijskich szpitalach na grupie 500 chorych osób.

Źródło: agenciabrasil.ebc.com.br

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot