• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:13

Będzie program 1000 plus. Kto otrzyma dodatkowe pieniądze?

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Rząd planuje wprowadzenie nowego programu 1000 plus. Ministerstwo Rozwoju już potwierdziło, że wejdzie on w życie.

Całkiem nowy program 1000 plus to pomysł rządu na pomoc dla polskiej branży turystycznej. Ta bowiem, jako jedna z pierwszych, najsilniej odczuła konsekwencje epidemii koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Organizacja Turystyczna są na etapie opracowywania programu. Nie wiadomo jeszcze, na czym dokładnie będzie polegał ów plan, ale dodatkowe wsparcie finansowe ma dotrzeć m.in. do turystów, organizatorów turystycznych, agentów turystycznych i innych podmiotów świadczących powiązane usługi turystyczne.Program 1000 plus to wyjście naprzeciw problemom polskiej branży turystycznej. Wprowadzając nowy program pomocowy, rząd ma nadzieję uratować chociaż część firm zajmujących się tego typu działalnością. Pomoc ma mieć postać bonu turystycznego, który miałby skłonić ludzi do podróżowania po Polsce. Bon nie będzie jednak tym samym, co wprowadzone wcześniej vouchery.

Zgodnie z ustaleniami zawartymi w tarczy antykryzysowej po upływie 180 dni od daty rozwiąznia umowy klient może żądać zwrotu pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną. Jednak zamiast gotówki może otrzymać także roczny voucher na inną imprezę. Tego typu działanie klientów może przyczynić się do polepszenia stanu branży turystycznej. Ministerstwo apeluje, aby podróżujący nie zabierali przedsiębiorcom pieniędzy za niezrealizowane w czasie epidemii usługi, ale wybierali opcję otrzymania voucherów. Bony na to wyłoży państwo. Program 1000 plus będzie dotyczył również przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność związaną z organizacją wystaw i kongresów lub działalność kulturalną, rozrywkową, rekreacyjną i sportową lub organizują wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe czy prowadzą działalność hotelarską. Dotyczyć będzie także rolników świadczących usługi hotelarskie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot