• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 13:54

Jechał pod wpływem alkoholu - stracił prawo jazdy i trafił do aresztu

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali 61-letniego obywatela Estonii, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Sprawca trafił w ręce mundurowych dzięki właściwej postawie innego uczestnika ruchu, który widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni zaalarmował funkcjonariuszy.

Augustowscy policjanci natychmiast reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach naszego regionu porusza się kierowca pod wpływem alkoholu. Tym razem o takim zachowaniu, mundurowi zostali powiadomieni w minioną sobotę przed 15. Zgłaszający widząc pojazd ciężarowy poruszający się całą szerokością jezdni, nie zawahał się, aby powiadomić augustowską „drogówkę”. Już po chwili, funkcjonariusze na krajowej "ósemce" zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Okazało się, że kierowcą volvo był 61-letni obywatel Estoni. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca natychmiast stracił prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd został odholowany. 61-latek już dziś usłyszy zarzut, a jego dalszym losem zajmie się sąd.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot