• 1
 • 2
 • 3
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 20:45

Ktoś truje ptaki – makabryczne odkrycie [ZDJĘCIA]

Napisała
Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków / Facebook Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków / Facebook

W ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców podlaskiej wsi znalazł 13 martwych ptaków. Wśród nich był objęty ochroną orzeł bielik oraz bocian biały.

Niedaleko miejscowości Drohiczyn nad Bugiem jeden z mieszkańców wsi dokonał makabrycznego odkrycia. Na polu znalazł martwego bociana białego, orła bielika oraz 11 kruków. Informację tę przekazał Polskiemu Towarzystwu Ochrony Ptaków. W związku z tym pracownicy PTOP udali się w teren, aby potwierdzić wiadomość o tym tragicznym zdarzeniu. Okazało się, że informacja była prawdziwa – ktoś otruł ptaki.

„Po przeprowadzeniu sekcji dowiemy się czym dokładnie. Będziemy przyglądać się tej sprawie i temu miejscu! Powiadomiliśmy o tym zdarzeniu urząd gminy i RDOŚ. Gdy dostaniemy wyniki badań toksykologicznych powiadomimy również policję” – informuje na swoim Facebooku Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Źródło: Facebook PTOP

3 komentarzy

 • Link do komentarza Izka środa, 22 kwiecień 2020 23:25 napisane przez Izka

  Jak można dopuścić do takich zbrodni na biednym zwierzętach .to bydle co to zrobił powinno zdychac w cierpieniu. Takie biedne piękne ptaki. Bociek symbol nasz i inne piękne ptaki. Jak można do tego dopuścić. Ten zwyrodnialec musi tak samo cierpieć i siedzieć w więzieniu tak długo jak tylko możliwe. Łachudra dostanie niedługo za swoje. To nie normalne żeby tak dalej Takie rzeczy się zdarzały. Ludzie zróbmy coś .Nie pozwólmy na takie rzeczy. To nie można nawet oglądać.

 • Link do komentarza Kalis środa, 22 kwiecień 2020 23:10 napisane przez Kalis

  Wydaje mi sie ale moge sie mylic ze nie zostaly otrutne w calej europie sa takie przypadki wlochy hiszpania wystarczy sprawdzic

 • Link do komentarza Stop cham wtorek, 21 kwiecień 2020 08:26 napisane przez Stop cham

  Obyś wiesniaku który to zrobił zdechł w cierpniach większych jak te ptaki ? ale jest tu też wina zwiazku myśliwych (jaki kraj taki związek) którzy nie rekompensują rolnikom strat w postaci zabitej kury czy gołebia przez drapieżniki

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot