• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 kwiecień 2020 13:40

Kolejny etap znoszenia ograniczeń już 27 kwietnia? Co się zmieni?

Napisane przez RED

Pierwszy z czterech etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 wszedł w życie 20 kwietnia. Kolejny jest możliwy już w najbliższy poniedziałek. Od czego będzie zależało jego wprowadzenie i co się zmieni po ustaleniu nowych zasad?

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz minister rozwoju Jadwigi Emilewicz poinformowano, że już w przyszłym tygodniu istnieje możliwość wprowadzenia kolejnego etapu znoszenia ograniczeń. Od tego, czy rozpocznie się on 27 kwietnia, zleży rozwój epidemii w naszym kraju. Dnia 24 kwietnia minister zdrowia będzie na nowo analizował dane dotyczące zachorowań. Jeżeli krzywa zakażeń nie podniesie się gwałtownie, wówczas będzie można rozpocząć kolejny etap odmrażania gospodarki. Co będzie obejmował oraz kogo i czego dotyczył?

W drugim etapie znoszenia ograniczeń mają zyskać działalności gospodarcze, a przede wszystkim branża hotelarska i budowlana. Przewiduje się w nim:

  • otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych z ograniczeniami,
  • otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki,
  • otwarcie sklepów budowlanych w weekendy.

Właściciele hoteli oraz innych miejsc noclegowych będą więc mogli zacząć prosperować. Oczywiście będzie to obwarowane odpowiednimi zasadami, które prawdopodobnie będą dotyczyły ilości osób, które w danym momencie może przyjąć hotel. Nie wiadomo, czy jest to aż tak dobra wiadomość dla hotelarzy, ponieważ ludzie, w dobie epidemii, niekoniecznie będą tłumnie nawiedzali tego typu miejsca. Wielu osób prawdopodobnie nie będzie również stać na wyjazdy i nocowanie poza domem. Minister zdrowia podkreślił jednak, że tego lata rodzinne wczasy w wąskim gronie będą możliwe i wskazane dla zdrowia psychicznego.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot