• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 kwiecień 2020 18:45

Biebrzański Park Narodowy nadal płonie [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

Dziś (21 kwietnia) strażacy ponownie musieli wyruszyć na interwencję związaną z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. To od wczoraj już druga duża akcja ratownicza na tym terenie.

20 kwietnia nad ranem strażacy zostali zadysponowani do gaszenia pożaru suchej trawy i trzcinowisk w pobliżu miejscowości Polkowo oraz Kopytkowo w gminie Sztabin. W akcji brało udział 14 zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z powiatu augustowskiego i powiatu sokólskiego. Łącznie 64 strażaków, służby leśne Nadleśnictwa Augustów, Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz 2 samoloty gaśnicze RDLP. Spłonęło ok. 1,3 tys. ha powierzchni łąk i lasów.

Dziś na terenach bagiennych w Biebrzańskim Parku Narodowym, w okolicach miejscowości Wroceń (powiat moniecki) i Polkowo (powiat augustowski), ponownie wybuchł pożar. Od rana strażacy musieli znów walczyć z żywiołem, który objął 4 ha terenu powiatu augustowskiego oraz 30 ha terenu powiatu monieckiego. Do akcji został zadysponowany samolot gaśniczy, kilkanaście zastępów straży pożarnej oraz dron.

Źródło: KPPSP Augustów, OSP Jaziewo

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot