• 1
  • 2
wtorek, 21 kwiecień 2020 19:58

„Moja Maska Twoją Tarczą” – podsumowanie akcji w Augustowie [ZDJĘCIA]

Napisała
UM Augustów / Facebook UM Augustów / Facebook

W miniony piątek zakończyła się podstawowa dystrybucja maseczek ochronnych, które były bezpłatnie rozdawane mieszkańcom miasta. Kilkadziesiąt tysięcy maseczek trafiło bezpośrednio do skrzynek pocztowych augustowian.

Dnia 3 kwietnia Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk zadecydował o zakupie maseczek ochronnych dla każdego mieszkańca miasta. Tego typu akcję Augustów rozpoczął jako pierwsze miasto w regionie. Prewencyjne działanie władz miasta wyprzedziło rządowe rozporządzenia, dzięki czemu większość augustowian było już na nie przygotowane.

Miejska akcja była nie lada wyzwaniem, ponieważ trzeba było dostarczyć mieszkańcom ogromną liczbę przesyłek. Cała operacja udała się jednak  bez większych kłopotów. A wszystko to dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego i miejskich instytucji, strażaków OSP Augustów-Lipowiec, firm Kodrem, Locum oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

Jeśli ktoś nie znalazł maseczki w swojej skrzynce na listy lub ich liczba nie odpowiadała ilości osób wpisanych do tzw. „deklaracji śmieciowych”, mógł dzwonić pod podany na stronie urzędu numer telefonu i informować o tym fakcie pracowników.

Źródło: Facebook UM Augustów

Gruby Benek
Taekwondo