• 1
  • 2
środa, 22 kwiecień 2020 14:29

Uczniowie powrócą do szkół?

Napisała

W związku z aktualnym stanem epidemii koronawirusa w Polsce wszystkie placówki dydaktyczne są zamknięte. Czy w najbliższym czasie istnieje możliwość powrotu uczniów do szkół?

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że decyzja o tym, czy nakaz zamknięcia szkół zostanie przedłużony, zapadnie jeszcze w tym tygodniu. Podkreślił, że biorąc pod uwagę obecny stan epidemii w naszym kraju, decyzja będzie jednoznaczna – tradycyjne nauczanie będzie nadal niemożliwe.

Warunkowe warianty powrotu uczniów do szkół zostaną przedstawione po przeanalizowaniu danych dotyczących rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. Decyzja o tym, co dalej ze szkołami, ma być ogłoszona pod koniec tego tygodnia.

W pierwszej kolejności do tradycyjnej formy nauczania powrócą zapewne dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to ściśle związane ze stopniowym przywracaniem funkcjonowania krajowej gospodarki. Rodzice, wracając do pracy, nie mieliby bowiem z kim zostawiać tak małych dzieci.

Co z egzaminami ósmoklasisty, maturami i egzaminami zawodowymi? Minister edukacji ma nadzieję na to, że uda się je przeprowadzić. Niestety nie można jeszcze w tej chwili mówić o konkretnych terminach. Dodał, że jest nadzieja, że odbędą się one w czerwcu. Jednak wraz z przesunięciem terminu egzaminów, zmianie musi ulec również kalendarz rekrutacji do szkół średnich i szkół wyższych.

Gruby Benek
Taekwondo