• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 kwiecień 2020 16:00

A może by tak na ryby?

Napisała

Jeziora wokół Augustowa zachęcają do wędkowania. Każdy, kto posiada kartę wędkarską i zezwolenie na amatorski połów, może realizować swoją pasję. A takich pasjonatów w naszym regionie nie brakuje. Aby upewnić się, czy wędkarze mogą wyruszyć na połowy, rozmawialiśmy z prezesem Polskiego Związku Wędkarskiego w Augustowie, panem Mieczysławem Szczerbakowem.

„Nigdy nie otrzymałem żadnego pisma w sprawie zakazu połowu ryb, ani z Zarządu Głównego PZW, ani z Zarządu Okręgowego. Zakaz dotyczył jedynie wchodzenia do lasów” – informuje pan prezes.

Wszyscy zapaleni wędkarze z wielką niecierpliwością czekali na to, aby móc wyruszyć na jeziora. Wyczyszczone wędki czekały w gotowości bojowej. Teraz pasjonaci rybołówstwa mogą wreszcie zacząć realizować swoje hobby.

„W ostatnim czasie otrzymałem monit z Zarządu Okręgowego PZW, że rybacy mogą swobodnie korzystać z połowów, jednak z zachowaniem zasad zdrowego rozsądku. Dodam, że można łowić ryby z brzegu z zachowaniem 10-metrowej odległości od siebie, można również łowić z łodzi, na której przebywa jedna osoba. Na jeziorach podlegających PZW okręg Białystok dopuszczalne jest całoroczne łowienie ryb. Jedynie na jeziorze Necko z łodzi można łowić od 1 maja” – mówi pan Szczerbakow.

Zatem skoro cofnięty został zakaz wstępu do lasów, nic już nie stoi na przeszkodzie korzystania z przyjemności wędkowania na augustowskich jeziorach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot