• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 kwiecień 2020 12:07

Problem śmieci w gminie Bargłów. Mieszkańcy zbulwersowani

Napisała

Jedna z naszych czytelniczek poinformowała nas o sytuacji wywozu śmieci z terenów Gminy Bargłów Kościelny. Doprecyzowując, chodzi raczej o nieodbieranie odpadów segregowanych z posesji. Mieszkańcy są oburzeni. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się całej sprawie nieco bliżej.

„Chciałabym poruszyć temat, który bulwersuje niektórych mieszkańców Gminy Bargłów Kościelny. Otóż chodzi o odbiór śmieci segregowanych. Śmieci powinny być odebrane w pierwszym tygodniu kwietnia, a do dzisiaj nikt ich nie odebrał. Były zgłoszone reklamacje i do gminy i do samej firmy odbierającej, ale niestety. Najśmieszniejsze jest to, że od sąsiadów odebrane były śmieci po zgłoszeniu, ale obok, od kolejnego sąsiada już nie. Deklaracje składali wszyscy i wiadomo, że jeżeli wcześniej były odbierane, to dlaczego w tym miesiącu już nie. Sąsiadka zgłosiła, my również, to u sąsiadów odebrane, od nas nie. Może w końcu zaczęliby odbierać od wszystkich, a nie tylko od wybranych. My będziemy płacić, a worki wiatr będzie po polach ganiał” – pisze nasza czytelniczka.

W sprawie problematycznej sytuacji dotyczącej wywozu segregowanych śmieci w gminie Bargłów rozmawialiśmy z wójtem, panem Radosławem Wawiórko. Naświetliliśmy sytuację i poprosiliśmy o ustosunkowanie się do wyżej wymienionej kwestii.

„W ubiegłym tygodniu otrzymałem telefon od jednego mieszkańca Gminy Bargłów Kościelny i w porozumieniu z MPO, z którym gmina ma podpisaną umowę dotyczącą wywozu śmieci, w sobotę sprawa została załatwiona. Śmieci zostały odebrane również od innych sąsiadów” – mówi pan Wawiórko.

Pan wójt poinformował nas również, że w wakacje kończy się umowa z MPO w Białymstoku i zostanie ogłoszony przetarg na wywóz śmieci.

„Niezależnie od tego, która firma przetarg wygra, będzie musiała sumiennie wywiązywać się ze swoich obowiązków”.

Chcieliśmy również, aby do całej sprawy ustosunkowała się firma MPO z Białegostoku, która zajmuje się wywożeniem odpadów z rejonu Bargłowa Kościelnego. Niestety w żaden sposób nie udało nam się z nimi skontaktować.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot