• 1
  • 2
czwartek, 23 kwiecień 2020 13:51

Sklepy stacjonarne otwarte, egzaminy na prawo jazdy wznowione – jest światełko w tunelu

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Jedna z dużych sieci sklepów odzieżowych zadecydowała, że ponownie otwiera swoje placówki. Klienci już mogą robić tam zakupy. Dobra wiadomość czeka również osoby, które chcą zdawać egzamin na prawo jazdy. Jeden z ośrodków szkolenia kierowców wznowił bowiem swoją działaność.

Szwedzka firma H&M postanowiła otworzyć 4 swoje sklepy stacjonarne w Polsce. Dnia 21 kwietnia poinformowała o tym na swoim profilu na Facebooku. Jest to działanie zgodne z prawem, ponieważ sklepy te nie są zlokalizowane w centrach handlowych, ale znajdują się w budynkach przy ulicy, z bezpośrednim dostępem z zewnątrz. Sklepy są jednak otwarte w zmienionych godzinach.

Zakupy w H&M od wczoraj mogą robić mieszkańcy Katowic, Zakopanego, Wrocławia oraz Sopotu.


W sklepach obowiązują jednak specjalne zasady bezpieczeństwa: godziny pracy placówek są skrócone, wprowadzono godziny dla seniorów, klienci muszą zakrywać usta i nos oraz nakładać specjalnie dla nich przygotowane rękawiczki. Sklepy zaopatrzone są również w płyny dezynfekujące.

Wiele marek odzieżowych czy obuwniczych jest jednak nadal w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ ich sklepy znajdują się w centrach handlowych, w związku z czym muszą one pozostać zamknięte do czasu odwołania bądź poluzowania obostrzeń.

Z decyzją o wznowieniu swojej działalności wyszedł również WORD w Białymstoku. Już od 27 kwietnia kandydaci będą mogli przystępować do egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy we wszystkich kategoriach. Białostocki WORD podjął taką decyzję jako jeden z pierwszych w Polsce.

Oczywiście wszystkie egzaminy będą się odbywały z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Kandydaci muszą posiadać maseczki oraz rękawiczki, przed egzaminem będą mieli mierzoną temperaturę, a samochody WORD będą często dezynfekowane.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek