• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 kwiecień 2020 18:11

Biebrzański Park Narodowy: ktoś oślepił załogę śmigłowca ratunkowego

Napisała
Policja Podlaska / Facebook Policja Podlaska / Facebook

Gaszenie pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym nadal trwa. Pomoc dla wyczerpanych strażaków nadchodzi z każdej strony. W tak dramatycznej sytuacji ktoś jednak ośmielił się zrobić coś zupełnie bezmyślnego – oślepił załogę jednego ze śmigłowców biorących udział w akcji.

Od czterech dni strażacy z całych sił starają się ugasić pożar trawiący Biebrzański Park Narodowy. W akcji bierze udział 37 zastępów straży i 218 osób. Wsparcie nadchodzi do nich ze wszystkich stron – pomagają policjanci, wojsko oraz zwykli ludzie: mieszkańcy pobliskich miejscowości czy nawet kibice Jagiellonii Białystok. Strażacy są wycieńczeni, a najbardziej potrzebnymi im rzeczami są: środki na oparzenia, napoje izotoniczne, kabanosy oraz batony energetyczne.

Ustalono, że pożar zaczął się w okolicach Kopytkowa, a powodem jego powstania było wypalanie traw w pobliżu tej miejscowości. Do tej pory spłonęło już 10 procent Biebrzańskiego Parku Narodowego, a winę za te tragiczne spustoszenia ponosi człowiek.

Dziś również bezmyślność ludzka dała o sobie znać. W miejscowości Grądy-Woniecko załoga śmigłowca biorącego udział w akcji gaśniczej Biebrzańskiego Parku Narodowego została oślepiona laserem. Sprawa została zgłoszona do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot