• 1
  • 2
  • 3
sobota, 25 kwiecień 2020 09:47

KAS odprawiła konwój z pomocą humanitarną dla Białorusi

Napisane przez RED
Źródło: KAS Źródło: KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) odprawiła na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy konwój z pomocą humanitarną dla Białorusi. W 13 pojazdach Państwowej Straży Pożarnej (m. in. ciężarówkach, przyczepach i naczepach) znajdowały się środki dezynfekcyjne i antyseptyczne (ponad 75 tys. litrów), 100 tys. sztuk maseczek chirurgicznych oraz lekarstwa niezbędne w walce z pandemią COVID-19.

 

 „Odprawy lekarstw, sprzętu medycznego, środków ochrony indywidualne i innych przywożonych w związku z epidemią COVID-19 realizowane są priorytetowo. Celem KAS jest zapewnienie profesjonalnej i jak najszybszej obsługi celnej takich towarów" – powiedziała szef KAS Magdalena Rzeczkowska.
 
Część artykułów medycznych trafi do szpitala w Woronowie i dwóch szpitali w Obwodzie Grodzieńskim – regionie, w którym zamieszkuje największa na Białorusi mniejszość polska.
 
Dzięki zastosowaniu specjalnych priorytetowych procedur celnych przez podlaską KAS, konwój z pomocą humanitarną przekroczył polsko-białoruską granicę.

 

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot