• 1
  • 2
  • 3
sobota, 25 kwiecień 2020 17:39

Pościg za traktorzystą

Napisane przez RED
KPP Grajewo KPP Grajewo

Grajewscy policjanci zatrzymali 61-latka, który jadąc ciągnikiem rolniczym nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przyczyną kontroli był brak oświetlenia pojazdu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania a pojazd badan technicznych. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 

Policjanci z Posterunku Policji w Rajgrodzie, w miniony wtorek, tuż przed północą, na jednej z dróg powiatowych w gminie Rajgród zauważyli nieoświetlony ciągnik rolniczy wraz z podpiętymi bronami. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Ciągnik jechał środkiem drogi stwarzając zagrożenie innym kierowcom. Po przejechaniu kilkuset metrów funkcjonariusze wyprzedzili ciągnik, a następnie zmusili uciekiniera do zatrzymania pojazdu. Okazało się, że 61-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, a jego pojazd aktualnych badań technicznych. Z kolei badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Rajgród noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Grajewo

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot