• 1
  • 2
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 16:48

Złamała zakaz kwarantanny - wyszła bez maseczki na zakupy

Napisane przez RED
podlaska.policja.gov.pl podlaska.policja.gov.pl

45- letnia mieszkanka Sejn odpowie za złamanie zasad kwarantanny i poruszanie się po ulicy bez wymaganego zasłonięcia ust i nosa.

Sejneńscy policjanci codziennie sprawdzają czy mieszkańcy powiatu stosują się do ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią. Niestety zdarzają się osoby, które swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narażają siebie i innych.

- Podczas sprawdzania osób objętych kwarantanną domową okazało się, że 45-letniej mieszkanki Sejn nie ma we wskazanym miejscu. Po chwili funkcjonariusze zauważyli ją idącą chodnikiem. Kobieta tłumaczyła, że wyszła z domu po zakupy. Nie miała również zasłoniętych ust i nosa. Mundurowi prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. Informację o nieodpowiedzialnym zachowaniu kobiety przesłano również do Inspektora Sanitarnego - informuje sejneńska Policja.

Policjanci w dalszym ciągu przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Od 20 kwietnia 2020 roku do odwołania wprowadzony został również obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki ust i nosa w trakcie przebywania w przestrzeni publicznej.

Źródło: KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek