• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 27 kwiecień 2020 18:12

Augustowskie kino może przetrwać

Napisała

Sytuacja spowodowana tymczasowym zamknięciem kin jest bardzo trudna dla tego typu placówek. Możemy jednak pomóc i sprawić, że augustowskie kino przetrwa ten ciężki okres.

Lokalne kina borykają się z bardzo trudną sytuacją finansową. Brak przychodów, a przy tym konieczność utrzymywania pracowników oraz infrastruktury może sprawić, że niektóre z tych miejsc mogą zostać zmuszone do całkowitej likwidacji działalności. Jednak wcale nie musi tak być.

Dzięki akcji #wspieramykinapolskie każdy może dołożyć swoją cegiełkę, a tym samym pomóc im w tym trudnym czasie. Akcja zachęca do kupowania e-biletów na przyszłe seanse. Dla kin jest to zastrzyk finansowy, który pomoże przetrwać najbliższe miesiące, ale również sygnał, że ludzie chcą wspierać lokalne przedsiębiorstwa.

Do akcji #wspieramykinapolskie można dołączyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę www.wspieramy-kina.pl, wybrać z listy swoje ulubione kino i kupić dowolną liczbę biletów do wykorzystania w dowolnym czasie, na dowolny seans.

O tym, jak wyżej wspomniana akcja przebiega w Augustowie, rozmawialiśmy z kierownikiem Kina Iskra, Rafałem Grynaszem.

„Dzięki akcji #wspieramykinapolskie nasi widzowie i przyjaciele mogą nabyć e-bilety do Kina Iskra (w korzystnej cenie biletu ulgowego) w dowolnej ilości, na stronie www.wspieramy-kina.pl, wybierając odpowiednie województwo i kino. Otrzymują wtedy specjalne vouchery-kody, które można wykorzystać w dowolnym czasie, już po wznowieniu seansów, w Kinie Iskra (okazując kod w kasie kina). Jeden voucher to jedno wejście do kina. Taka akcja to dla nas doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać ten trudny okres, ale przede wszystkim wyraz wsparcia i deklaracja powrotu do naszego kina. Nie ukrywamy, że obecnie kino oraz bar kina są nieczynne do odwołania i nie mamy możliwości generowania żadnych dochodów. Nie wiemy też na chwilę obecną, jak będzie funkcjonowało kino w pierwszych miesiącach po otwarciu. Możemy spodziewać się następstw komplikujących naszą dotychczasową działalność np. poprzez tymczasowy brak premier, czy ograniczenia w liczbie widzów. Dlatego też wzięcie udziału w akcji i tym samych symboliczny wyraz wsparcia jest dla Kina taki ważny. To dla nas sygnał, że widzowie o nas pamiętają i informują - „możecie na nas liczyć, do zobaczenia na seansach!” – mówi pan Rafał.

Czy mieszkańcy Augustowa angażują się w akcję? Okazuje się, że wielu z nich postanowiło wesprzeć Kino Iskra.

„Aktualnie jest to ok 50 sprzedanych voucherów. Z tego miejsca chciałbym wszystkim kupującym bardzo podziękować! To bardzo miły gest. Liczymy, że w akcji weźmie udział jeszcze więcej osób. Wiemy, że mamy dużo przyjaciół i oddanych widzów. Kino to przede wszystkim widzowie, a po dobrej frekwencji w styczniu i lutym wiemy, że jest ich dużo. Ze swojej strony mogę obiecać, że od razu po wznowieniu seansów zaproponujemy Państwu ciekawy repertuar, i zakupione kody będziecie mogli szybko i przyjemnie zrealizować. M.in. będą to filmy, których z racji tak nagłego zawieszenia działalności nie pokazaliśmy, a które widniały w repertuarze, i na które Państwo czekaliście. Sam czekam, aby obejrzeć najnowszą ekranizację „Małych kobietek” i wybrać się z dziećmi na „Sonic. Szybki jak błyskawica”. I na pewno już wkrótce każdy będzie miał możliwość zrealizowania swoich planów kinowych, które w marcu zostały zawieszone” – informuje kierownik.

Rafał Grynasz nie ukrywa, że sytuacja, w jakiej znalazło się augustowskie Kino Iskra jest trudna i będzie komplikowała się coraz bardziej do czasu, aż placówki kultury i rozrywki nie otrzymają pozwolenia na wznowienie działalności.

„Kino jak i bar kina są nieczynne. Podobnie jak inne kina w całej Polsce czekamy na przynajmniej orientacyjne informacje dotyczące planowanego otwarcia instytucji kultury i rozrywki. Na razie jesteśmy umieszczenie w Etapie IV odmrażania gospodarki. Mamy świadomość, ze może to jeszcze jakiś czas potrwać. Z chwilą gdy otrzymamy takie informacje, rozpoczniemy przygotowania do ponownego wznowienia naszej działalności. Obecną przerwę, podobnie jak inne kina, wykorzystaliśmy na małe prace renowacyjne w budynku kina oraz prace porządkowe. Przed nami jednak kolejne trudne miesiące, a każdy miesiąc bez działalności komplikuje naszą sytuację. Rynek filmowy także stanął w miejscu i w momencie otwarcia kina staniemy przed dużym wyzwaniem powrotu do stanu sprzed epidemii. Dlatego w chwili obecnej akcja #wspieramykinapolskie jest dla nas ważna. Po pierwsze, stwarza możliwość zakupu naszych voucherów, a więc wprowadza możliwość wsparcia kina. I po drugie pozwala nam być w kontakcie z naszymi widzami, którzy nabywając e-bilet deklarują swoją obecność na sali kinowej w niedalekiej przyszłości. Dziękujemy Wam za to!” – mówi Rafał Grynasz.

1 komentarz

  • Link do komentarza nick wtorek, 28 kwiecień 2020 06:22 napisane przez nick

    A to nie rząd miał wspierać przedsiębiorców.....ja się pytam?......

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot