• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 kwiecień 2020 11:36

Zatrzymany za kradzież z włamaniem

Napisała

Augustowski policjant będąc w czasie wolnym zatrzymał podejrzanego o kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany, gdy próbował sprzedać wcześniej skradzione skrzynki i puste butelki po piwie. 29-latek usłyszał już zarzut. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czujnością wykazał się funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego augustowskiej komendy, który w czasie wolnym zatrzymał podejrzanego o kradzież z włamaniem. Policjant będąc na zakupach, zauważył przed sklepem mężczyznę, który w wózku sklepowym wiózł kilka skrzynek z pustymi butelkami po piwie. Policjant przypuszczał, że te przedmioty mogą pochodzić z kradzieży z włamaniem, do której doszło nocą kilka dni wcześniej,  gdyż pracował nad tą sprawa. Jak ustalił, nieznany sprawca z jednego ze sklepów w mieście skradł 30 plastikowych skrzynek, w których znajdowało się 600 pustych butelek po piwie. Kryminalny mając wiedzę o skradzionym mieniu, natychmiast zatrzymał spotkanego przed sklepem mężczyznę, który był w towarzystwie kolegi. Od razu powiadomił o tym dyżurnego augustowskiej komendy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przetransportowali mężczyznę do policyjnego aresztu. Usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem do jednego z augustowskich sklepów. 29-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza byku środa, 29 kwiecień 2020 07:17 napisane przez byku

    Za kradzież 600 butelek i 30 skrzynek (straty 2,500-3,000 max) grozi 10 lat, a za wycinkę i kradzież 5 drzew z lasu (inny artykuł na stronie) - wartość strat 8,000 dają 5 lat więzienia? .....Kocham Cię, Kooocham Cię, Kocham Cię Polsko!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

PSM-Rekrutacja
KA-MIX
DrewSot