Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 kwiecień 2020 12:42

Kanał Augustowski przygotowany do otwarcia

Napisała

Od piątku (1 maja) Kanał Augustowski znów będzie otwarty dla żeglugi. Będą jednak pewne ograniczenia.

Zarządu Zlewni w Augustowie przygotował już Kanał Augustowski do ponownego otwarcia. Z wykorzystaniem 100 boi oraz 10 znaków brzegowych oznakowano 50-cio kilometrowy odcinek od śluzy Augustów do granicy państwa z Białorusią.

W związku z panującą epidemią koronawirusa, zostały jednak wprowadzone pewne ograniczenia, a mianowicie zmieniono godziny przepływu przez śluzy.

W maju i czerwcu śluzy: Dębowo, Sosnowo, Borki i Białobrzegi będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00. Zaś śluzy: Augustów, Przewięź, Swoboda, Gorczcyca, Paniewo, Perkuć, Mikaszówka, Sosnówek, Tartak i Kudrynki będą działać od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 13:00. Następnie będzie godzinna przerwa. Ponownie zostaną one otwarte o 14:00 do 17:00.

W święta oraz w weekendy przepływy przez śluzy będą się odbywały, jednak trzeba będzie to wcześniej uzgodnić z zarządem zlewni w Augustowie.

Pewne ograniczenia związane z epidemią ma również zamiar wprowadzić Żegluga Augustowska. Możliwa liczba pasażerów obecnych na statku będzie zmniejszona o połowę (np. na 300-osobowym statku będzie mogło przebywać tylko 150 osób).