• 1
  • 2
  • 3
środa, 29 kwiecień 2020 12:54

Policjanci zatrzymali podpalacza

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły w Pomianach. 28-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z augustowskiej komendy, w minioną niedzielę przed północą otrzymał zgłoszenie, że w Pomianach płonie drewniana stodoła, w której znajdują się bele siana i maszyny rolnicze. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. W czasie, gdy strażacy walczyli z ogniem, policjanci zauważyli mężczyznę, który przyglądał się pożarowi. Jego wygląd odpowiadał rysopisowi osoby opisywanej przez zgłaszającego pożar. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie dwie zapalniczki. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec gminy Bargłów Kościelny. Wstępne badanie alkomatem wskazało, że jest nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Pokrzywdzony oszacował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. 28-latkowi za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Augustów

2 komentarzy

  • Link do komentarza Reeza niedziela, 03 maj 2020 13:40 napisane przez Reeza

    Tak, za stanie nie idzie się siedzieć, szkoda że wspomniany przez Focusa niewinny bardzo dużo pokazał podczas wizji lokalnej, ale pewnie zmyślał, nie?

  • Link do komentarza Focus środa, 29 kwiecień 2020 15:57 napisane przez Focus

    Dziś nie daj Boże posiadasz przy sobie zapalniczkę i stoisz w okolicach pożaru... Od razu 5 lat więzienia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot