• 1
  • 2
  • 3
środa, 29 kwiecień 2020 13:57

Pojawiła się szansa na remont dworca

Napisała

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Augustowie burmistrz poinformował o planach związanych z miejskim dworcem PKP. Czy budynek zostanie przywrócony do życia?

„Uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na remont zabytkowego dworca PKP. Ostatnio pojawiła się również szansa na to, żeby w partnerstwie z PKP dokonać remontu tego dworca” – powiedział Mirosław Karolczuk.

W tej sprawie zostały już podjęte stosowne działania. Do Ministerstwa Infrastruktury do Departamentu Kolejnictwa zostało wysłane pismo, które zaprasza Ministerstwo i Spółkę Skarbu Państwa do rozmów dotyczących tej kwestii. Burmistrz podjął decyzję o wystosowaniu takiego dokumentu, ponieważ na spotkaniu parlamentarzystów województwa podlaskiego, które odbyło się w lutym, Augustów został wymieniony jako miasto, które co prawda w drugiej turze, ale może mieć  wyremontowany dworzec.

„Stąd też moja reakcja i zaproszenie Ministerstwa do wspólnych działań, żeby ten budynek mógł być wyremontowany i pełnić należytą rangę w naszym Augustowie” – poinformował Mirosław Karolczuk.

2 komentarzy

  • Link do komentarza ef czwartek, 30 kwiecień 2020 14:48 napisane przez ef

    Napisać pismo, a być już z konkretami po rozmowach to wielka różnica. Po co jarać się pismem jak z niego nic nie wynika? Patykiem na wodzie ... Może będzie, a może i nie.

  • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 29 kwiecień 2020 15:34 napisane przez Mieszkaniec

    Dworzec PKP może w końcu odzyska dawny blask,a co z dworcem PKS?Powinno być centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia,a nie jakaś prowizoryczna wiata autobusowa,nie dość,że daleko,to jeszcze obskurnie.Ciekawe,co na to turyści,którzy tu przyjadą,jaka będzie ich opinia,to pytanie zostawiam panu burmistrzowi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot