• 1
  • 2
czwartek, 30 kwiecień 2020 13:00

Zatrzymano trzech pijanych kierowców. Jeden z nich miał aż 2,5 promila!

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 62-letni mężczyzna, który kierował oplem, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, tylko wczoraj zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na terenie gminy Bargłów Kościelny. Funkcjonariusze, tuż przed 10 zatrzymali do kontroli kierowcę motoroweru. Wstępne badanie alkomatem wykazało u 48-latka prawie promil alkoholu w organizmie. Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu to 64-letni rowerzysta. Mężczyzna postanowił jechać jednośladem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast  w Barszczach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Wstępne badanie 62-latka wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźni za jazdę w stanie nietrzeźwości będą odpowiadać przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot