• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 kwiecień 2020 20:00

Bezpieczna majówka w Augustowie

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Majówka to w tym roku jeden dodatkowy dzień wolnego. Ze względu na pandemię koronawirusa możliwości podróżowania w długi weekend majowy i spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół są ograniczone. Policjanci niezmiennie apelują, aby przestrzegać wciąż obowiązujących ograniczeń, gdyż służy to nam wszystkim.

Podobnie, jak w ubiegłych latach długi weekend majowy to okres wzmożonych patroli policji. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania. Pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i usta w miejscach publicznych oraz ściśle przestrzegaj zasad sanitarnych.

Policjanci w długi weekend majowy będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie pieszych oraz motocyklistów, którzy już wyjechali na drogi powiatu augustowskiego. Mundurowi będą również sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz właściwe przewożenie dzieci w fotelikach. Pomimo nieustannych apeli Policji, wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. W maju 2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie ujawnili 11 nietrzeźwych kierujących, a w 2019 ta liczba wzrosła do 17. W 2018 roku w tym okresie odnotowano 64 kolizji i 1 wypadek drogowy. Natomiast w 2019 roku zaistniało o 11 kolizji więcej i doszło do 3 wypadków drogowych, w których zginęli 2 rowerzyści. Zadbajmy zatem razem, aby majówka 2020 była bezpieczna!

Razem walczymy z koronawirusem. Pomóż nam w tym i Ty! #BądźOdpowiedzialny i stosuj się ściśle do konkretnych zaleceń i przepisów.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot