• 1
  • 2
  • 3
piątek, 01 maj 2020 17:01

Dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego

Napisane przez KZ
Straż Graniczna Straż Graniczna

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Białegostoku oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej przekazały podlaskiemu sanepidowi 1630 litrów nielegalnego alkoholu. Wysokoprocentowy alkohol zatrzymany podczas akcji Straży Granicznej w listopadzie 2019 r. zostanie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych, niezbędnych w walce z koronawirusem.

 

Przekazany sanepidowi alkohol został zabezpieczony w listopadzie 2019 r. przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach. 326 pięciolitrowych plastikowych butelek z nielegalnym alkoholem o mocy 89% przewoził w busie 58-letni mieszkaniec Białegostoku. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego alkoholu wynosi ponad 110 tys. zł. Zgodnie z właściwością sprawę przejęła do prowadzenia podlaska KAS.

Na podstawie postanowienia Prokuratora Rejonowego Białystok-Południe alkohol nieodpłatnie przekazany został do podlaskiego sanepidu jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.Teraz zostanie wykorzystany do zabiegów dezynfekcyjnych koniecznych w profilaktyce przeciwko koronawirusowi.

 

Mjr SG Katarzyna Zdanowicz

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot