• 1
  • 2
  • 3
sobota, 02 maj 2020 13:11

Apel z Afryki: Błagamy, pomóż głodującym

Napisane przez PG
10 zł wystarczy, by zapewnić całodzienne jedzenie dla trójki dzieci 10 zł wystarczy, by zapewnić całodzienne jedzenie dla trójki dzieci

Szanowni Państwo,
Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe Salezjańskiej Fundacji Misyjnej „Don Bosco”, która w czasie pandemii spowodowanej chorobą COVID-19 niesie pomoc ludności zamieszkującej Afrykę. W mediach nie mówi się nic na temat tragicznej sytuacji jaka panuje w Afryce. Ludzie zamieszkujący ten kontynent głodują i nie mają wsparcia finansowego znikąd, nie mówiąc o dostępie do jakiejkolwiek pomocy w przypadku zachorowania.

 

Afryka to kontynent zniszczony przez korupcję. W wielu krajach afrykańskich ceny produktów spożywczych są bardzo wysokie, brakuje podstawowych produktów na rynku. Ludzie stoją w kolejkach, często cały dzień, żeby zdobyć artykuły potrzebne do życia. Brakuje jedzenia!

Na tym pięknym kontynencie, jakim jest Afryka, życie niestety nie należy do najłatwiejszych. Wiele matek samotnie wychowuje dzieci. Niektóre rodziny nie mają co włożyć do garnka.

W szpitalach brakuje specjalistycznego sprzętu, lekarzy i lekarstw. Ludzie czują się bezradni. Jakby mieli związane ręce. Pomoc przychodzi z Kościoła. Misjonarze budują szkoły, sierocińce, szpitale. Przyszłość kraju widzą wśród dzieci i ludzi młodych. Do szkół przyjmują dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci opuszczone przez rodziców. Organizują kursy zawodowe. Szukają ludziom miejsc pracy.Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc finansową na zakup żywności, by wesprzeć ludzi cierpiących w Afryce teraz nie tylko z powodu choroby wywołanej zakażeniem wirusem, lecz z powodu głodu, który już odczuwa się jako następstwo tej sytuacji.

Jesteśmy organizacją pozarządową, nasze działania uwarunkowane są od zbiórek pieniędzy oraz datków Darczyńców. Salezjańska Fundacja Misyjna „Don Bosco” zakresem swoich działań obejmuje działalność na rzecz wspierania Misji Salezjańskich i dzieł Towarzystwa Salezjańskiego. Wszechstronnie wspiera Misjonarzy Rodziny Salezjańskiej, a szczególnie misjonarzy Towarzystwa Salezjańskiego (Salezjanów).

Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc i kontakt z Państwa strony.

Z poważaniem,
Ksiądz Piotr Gozdalski
Prezes Salezjańskiej Fundacji Misyjnej „Don Bosco”

Numer konta Fundacji: 18 1600 1462 1882 3670 9000 0001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.fundacjadonbosco.org

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot