• 1
 • 2
 • 3
sobota, 02 maj 2020 14:57

Rozbudowa augustowskich ulic

Napisała

Niektóre z miejskich ulic zyskają nowy wygląd, a niektóre zostaną wybudowane od nowa. W jakich rejonach Augustowa planowane są tego typu inwestycje? Podajemy dokładną rozpiskę.

Na XXII sesji Rady Miasta w Augustowie, która odbyła się dnia 28 kwietnia, burmistrz Mirosław Karolczuk poinformował o planach dotyczących przebudowy istniejących oraz budowy nowych ulic w mieście. Jak się okazało, miasto otrzymało m.in. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w postaci 50 procent na budowę 7 ulic.

„Wszystkie złożone przez nas wnioski o dofinansowanie w ramach FDS spełniły wymagania formalne. Na liście podstawowej znalazły się następujące zadania: budowa ulicy Kwaśnej na odcinku od ulicy Mazurskiej do ulicy Ziemiańskiej oraz budowa Siewnej. Dodatkowo to dofinansowanie uzyskały projekty dotyczące przebudowy ulic Czereśniowej, Jagodowej, Śliwkowej, Derak i Morelowej” – poinformował Mirosław Karolczuk.

Dodatkowo, w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego, miasto uzyskało prawie 6,5 miliona złotych na budowę ulic w dzielnicy Lipowiec. Jak wspominał pan burmistrz, jest to bardzo wysoki stopień wsparcia tej inwestycji środkami zewnętrznymi. W związku z tym w dzielnicy Lipowiec będzie przebudowanych 7 ulic.

„W ramach przedsięwzięcia zostaną przebudowane następujące ulice: pierwszy projekt dotyczy ulicy Leśnej, drugi projekt dotyczy następujących ulic: Dębowa, Bukowa, Świerkowa, Jesionowa, Grabowa i Klonowa” – powiedział Mirosław Karolczuk.

Wszystkie zaproponowane rozwiązania projektowe były konsultowane z mieszkańcami ulic, których dotyczyły. Odbyło się kilka spotkań z mieszkańcami, podczas których mogli oni wnosić  swoje uwagi. Jakie dokładnie działania są planowane w dzielnicy Lipowiec?

„Ulice zostaną w pełni przebudowane. Prace obejmują budowę jezdni bitumicznych, chodników z betonowej kostki brukowej, również budowę kanałów technologicznych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodno – kanalizacyjno – energetycznej. Na ulicy Leśnej powstanie również ścieżka rowerowa. Wszystkie ulice będą dostosowane do osób z niepełnosprawnością. Budowane przejścia dla pieszych będą obniżone i wyposażone w płytki ostrzegawcze oraz odpowiednio doświetlone. Dodatkowo, celem poprawy bezpieczeństwa, zostaną wykonane wyniesione skrzyżowania. Wykonamy także nasadzenia nowych drzew. Zadanie planujemy zakończyć jeszcze w tym roku i będzie to grudzień br.” – poinformował burmistrz.

Również mieszkańcy Wiklinowej, Myśliwskiej oraz Grzybowej mogą spodziewać się robót budowlanych na swoich ulicach.

„Lada moment rozpoczną się roboty drogowe na ulicy Wiklinowej (na odcinku od Waryńskiego do drogi wojewódzkiej nr 664, również oznaczonej jako ulica Obrońców Westerplatte), ulicy Myśliwskiej (na odcinku od Bystrej do Waryńskiego) oraz na części ulicy Grzybowej” – poinformował pan Karolczuk.

„Zaakceptowałem też koncepcję budowy chodnika przy ulicy Wypusty. Przypominam, że jest to zadanie powiatu, ale nasza Gmina Miasto Augustów udzieliła Starostwu Powiatowemu pomocy finansowej w wysokości 200 tysięcy złotych. Ten projekt pokazuje, że wreszcie mieszkańcy doczekają się chodników, o które się upominają”.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 18 październik 2020 17:17 napisane przez Mieszkaniec

  Witam,na Wojska Polskiego cały czas nie ma zrobionej lampy od początku roku.Czy nikt nie widzi wystajacej cały czas rury????Pozdrawiam urzędników.

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 27 wrzesień 2020 20:52 napisane przez Mieszkaniec

  I na obietnicy doświetlenia ulicy Wojska Polskiego się skończyło. Miało być doświetlenie przyjść na ulicy i tez nie ma.Cóż ,widać radni mają w nosie bezpieczeństwo mieszkańców. Rura z kablami po uszkodzonej latarni jak wisi tak wisi.Chyba tez w urzędzie mają za nic ze nie ma od początku prawie roku w tym miejscu lampy.A rurka na Wojska Polskiego niebieska cały czas szpeci...Pozdrowienia dla urzędu. .

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 05 czerwiec 2020 20:33 napisane przez Mieszkaniec

  Miało być doświetlenie czyli dodatkowe lampy.I na rozmowach się skończyło. A z lampy uszkodzonej wystaje piękna tylko rura na pięknej wyremontowanej ulicy.Czy ktoś się tym zajmie??

 • Link do komentarza Darek czwartek, 21 maj 2020 18:14 napisane przez Darek

  Co z tym doświetleniem ulicy? Obiecanki cacanki. Chyba to było aby trochę pocieszyć mieszkańców. Ech ,takie obietnice to tylko w swoim gronie. Wstyd i aby szybko następne wybory były. .

 • Link do komentarza reg piątek, 08 maj 2020 09:52 napisane przez reg

  Dlaczego przy wejściach do lasów nie robią obniżeń krawężników? Przykład dobitny to w miarę nowe parkingi przy procardii na Konopnickiej. Czy projektant nie widział, że tam chodzą ludzie od lat?

 • Link do komentarza Chris czwartek, 07 maj 2020 16:23 napisane przez Chris

  Więcej druzek rowerowych? Trzeba oczyścić i naprawić te które są, tak samo z chodnikami, wszystko zarośnięte, zaniedbane!

 • Link do komentarza Gałązka czwartek, 07 maj 2020 11:06 napisane przez Gałązka

  Dzielnica Baraki ul Stawy pierwsza ulica w dzielnicy limanowskiego po wjeździe na Waryńskiego a tam taki cyrk - a do tego część mieszkańców nie mieści się we własnych ogrodach i dosadzają drzewa na ulicy miasto na to przymyka oko a tam jak jeden baran otwiera bramę na zewnątrz i tak zostawi to nie idzie samochodem przejechać

 • Link do komentarza mikh niedziela, 03 maj 2020 18:23 napisane przez mikh

  Kim ( czym ?) był Derak, któremu poświęcono ulicę w Augustowie?

 • Link do komentarza Lodzia niedziela, 03 maj 2020 08:17 napisane przez Lodzia

  Natomiast ulica turystyczna "sylikaty" jest zapomniana przez wszystkich I nikomu nie potrzebna bo przecież znajduje się tam tylko jeden blok

 • Link do komentarza bobo niedziela, 03 maj 2020 07:44 napisane przez bobo

  a gdzie rewitalizacja Kaczego Dołku, znowu plany na przyszłość?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot