• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 04 maj 2020 12:22

Majowy weekend na drogach powiatu augustowskiego

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

W miniony weekend, augustowscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu. Doszło też do 5 kolizji i jednego wypadku z udziałem motocyklistów.

Pomimo licznych apeli o rozsądek i trzeźwość na drogach, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Podczas majowego weekendu, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany w piątek rano, w Prusce. 41-latek jechał rowerem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei po 15, w Augustowie, policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę motoroweru. Jak się okazało mężczyzna  miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się sprawca kolizji drogowej, do której doszło wczoraj po 19 w Lipsku. Nietrzeźwego kierowcę forda ujął i przekazał policjantom świadek zdarzenia. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

W weekend  doszło również do wypadku drogowego z udziałem jednośladów. Wczoraj po 12, dyżurny augustowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na trasie do Lipska. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący motocyklem suzuki, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklem.

Bezpieczeńswto w głównej mierze zależy od zachowania uczestników ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek i przestrzeganie przepisów prawa.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot