• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 maj 2020 13:06

Restauracje ponownie otwarte – wiemy od kiedy i na jakich zasadach

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Przestój związany z zakazem prosperowania lokali gastronomicznych spowodował niemałe straty w tej branży. Jest jednak nadzieja, ponieważ już niedługo restauracje będą mogły ponownie zacząć działać. Wiemy od kiedy i na jakich zasadach będzie się to mogło odbywać.

Premier Mateusz Morawiecki wspominał, że otwarcie restauracji i kawiarni odbędzie się w trzecim etapie znoszenia ograniczeń. Ten etap miał zostać wdrożony w połowie maja, oczywiście pod warunkiem, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie uległaby pogorszeniu. Z informacji podanych przez RMF FM wynika, że pozwolenie na ponowne otwarcie restauracji będzie obowiązywało od 18 maja. Będą musiały jednak być zachowane odpowiednie wymogi.

Działać będą mogły tylko te punkty gastronomiczne, które posiadają ogródek. Jeśli nie będą spełniały tego wymogu, będą musiały pozostać zamknięte. Kolejnym obostrzeniem będzie zachowanie 2-metrowej odległości między stolikami. Ta zasada ma być przestrzegana rygorystycznie. Następny wymóg, który będzie musiał być spełniony, aby dana restauracja mogła wznowić swoją działalność, to posiadanie obsługi kelnerskiej. Klient nie będzie mógł bowiem sam podejść do baru czy okienka, aby złożyć i odebrać zamówienie. Będzie mógł jedynie siedzieć przy swoim stoliku, a opuszczać go tylko w celu pójścia do łazienki. Z tego obostrzenia wynika, iż wszelkie punkty samoobsługowe będą musiały nadal pozostać zamknięte.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot